ESĖ viešbutis Birštone, kur gali klausytis pušų šnabždesio ir mėgautis neįkainojama ramybe

IMG_0699

Vilija Čiapaitė

Kai spalio viduryje įsiprašiau pavaikščioti po viešbutį ESĖ, mane sutiko pavedžioti po kambarius, prieigas. Tuomet mano smalsumas buvo patenkintas visu 100 procentų. Dar pradžioje kalbėjome, jog gali būti kita karantino banga, tačiau vis dar turėjome vilties, kad ji neatsiridens. Bet po keleto savaičių ji kad driokstelėjo! Tačiau viską reikia priimti, išgyventi ir tikėti, kad tai ne amžina.

Taigi birželis. Karantinas sušvelnintas ir šį kartą jau oficialiai atidaromas viešbutis, kuris it magnetas traukia ir jaunus, ir brandaus amžiaus žmones.

Kodėl pavadinimas ESĖ?

Literatūroje esė yra bet kurios tematikos straipsnis, kuriam būdingas mokslinio, publicistinio ir meninio stiliaus elementų jungimas, stilistinis laisvumas, subjektyvus nagrinėjamo objekto traktavimas. Tad dėl to ir viešbučio savininkai pasirinko tokią koncepciją, kad pas juos besiilsintys būtų užtikrinti saugiu, kokybišku ir itin turtingu poilsiu.

Beje, tai pirmasis SPA viešbutis, pritaikytas „tūkstantmečio“ kartos atstovų gyvenimo būdui ir poreikiams. „Esė“ viešbutyje įdiegtos modernios technologijos: įsiregistravimas ir išsiregistravimas mobiliuoju telefonu, galimybė kambario televizoriaus ekrane arba telefone stebėti, kiek žmonių realiu laiku maudosi baseine ar leidžia laiką pirtyse, išmani apšvietimo sistema, leidžianti pasirinkti apšvietimą kambaryje pagal nuotaiką ir kiti savitarnos principai.

Taigi, galima drąsiai teigti, jog laisvumas – tai garantija, jog ilsėsiesi ir gyvensi neįspraustas į jokius rėmus.

IMG_0714

Jauni ir nebijantys drąsių sprendimų

Sveikatingumas ir SPA poilsis atrado kelią į kasdienybę. Dabar tai jau ne prabangos prekė, skirta tik turtingesniems.

Šiandieniai sveikatingumo ir poilsinių paslaugų vartotojai yra jaunoji bei vyresnio amžiaus karta, kuriems didelė vertybė yra gera savijauta, sveikas ir subalansuotas gyvenimas.Jauni ir ambicingi viešbučio savininkai ir įkūrėjai Rūta ir Vytenis Zalagos gerai apgalvojo visas smulkmenas. Kuriant viešbutį išryškėjo jų drąsūs sprendimai, inovacijos, ir tai buvo viena iš svarbiausių detalių.

Viešbutis – be įprastos registratūros, rezervuoti, įsiregistruoti, atsiskaityti ir išvykti galima naudojantis mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu. Be to, norėdami sukurti maksimalų komfortą, įkūrėjai integravo galimybę klientams pasirinkti, kada eiti į baseiną ar pirtelę. Klientas internetinėje svetainėje bet kada gali pamatyti, kiek tuo momentu yra žmonių baseine, ir, galbūt, pasirinkti ramesnį laiką poilsiui. Taip pat užsiregistruojant ar užsisakant poilsį internetu, galima pasirinkti savo mėgstamą kambario temą ar norimą atmosferą,

Magiškas kambarių skaičius vis kitoks

Ir dar. Visi kambariai sukurti skirtingo interjero ir tematikos, kitaip negu yra įprastai

standartiniuose viešbučiuose. Tai padaryta su mintimi, kad kiekvieną kartą klientas galėtų pasijausti kitaip ir likti maloniai nustebintas – taip kurti savo naujo poilsio naują istoriją viešbutyje ESĖ.

Kaip pajuokavo Rūta ir Vytenis, čia galima visus metus mėgautis skirtingais kambariais ir pasijusti, tarsi atvykai pirmą kartą, nes jie turi skirtingas sienų dangos spalvas, dekoracijas. Visa tai tarsi įkvepia atvykti dar ir dar.

Kaip pasakojo Rūta, čia nėra: nuobodumo, nuspėjamų kambarių, tradicinių menų, nuobodžios aplinkos, netikrumo, sintetikos, auksinės prabangos, sintetinių ar chemiškai kvepiančių šampūnų kambariuose, naftos pagrindo aliejaus, naudojamo SPA masažams ir dar visko, kas netikra.

Kas čia yra: vis kitoks ir gal net netikėtas numeris (pasirinkimui – 40 viešbučio kambarių), netikėtumai kambariuose tiek mažiesiems, tiek suaugusiems!

Ypač aktualu ir svarbu tiems, kurie turi mažuosius. Čia yra vaikų kambarys su teatro scena, gamtos, miško, pušyno aplinka ir tiesiog gera atmosfera.

Kambarių temos yra įvairios, tad juos galima pasirinkti pagal nuotaiką. Tai gali būti kalnai, jūra, ežeras, žvejyba, nuotykių iškyla, labirintas, ramus ar romantiškasis „zen“.

Dar viena detalė, kuri ypač svarbi kiekvienam viešbučio gyventojui, tai lengvučiai rankšluosčiai ir malonūs chalatai tiek suaugusiems, tiek vaikams. Čiužiniai ir patalynė taip pat atitiks kiekvieno poreikius.

Pliūpsnis jaunatviškų detalių

Meno instaliacijos ir menininkų improvizacijos sukuria įdomią atmosferą. Čia jautiesi ne taip kaip tradiciniame viešbutyje, o jaunatviškuose kurorto namuose, kurie vis išnyra prisiminimuose vos užuodus panašų gamtos kvapą, išgirdus pušų ošimą, prisimenant tas poilsio istorijas. Hole židinys, neįprastas ir kartu raminantis, neskleidžiantis šilumos, bet verčiantis atsipalaiduoti, grafikos darbai su užslėptais raktažodžiais, iš senų telefonų būdelių pagaminti foteliai – jaunimo bus tikrai pamėgta vieta, aiškios nuorodos, liftas. Viskas išjausta, išstudijuota. Net galima atvykti su nedideliu augintiniu, kuriam buvimas su poilsiaujančiais šeimininkais bus tikras džiaugsmas.

Kodėl verta rinktis viešbutį ESĖ?

Vaikščiodamas nuo vieno kambario prie kito suvoki, jog kuriant viešbutį buvo labai atsakingai pažiūrėta į kiekvieną detalę, nes būtent moderniai mąstanti visuomenės dalis, „Esė SPA viešbučio klientai, neatleidžia neatsakingumo, netikrumo, melo, blogos kokybės ir sintetikos. Todėl čia labai atsakingai buvo apgalvota, kaip sukurti saugią aplinką, kaip kad net rūšiuoti šiukšles viešbučio koridoriuje, kambaryje. Beje, klientams siūloma tik ekologiška ir natūrali kosmetika, tikras gamtos aromatas ir natūralus maistas. Kvepiantis jūros (taip, jūros!) ir pušyno gaiva, atostogomis kurorte ir tikru ekologišku žalumu. Pirmas ir vienintelis SPA centras Lietuvoje, kur galima jaustis natūraliai, kur SPA procedūroms galima išbandyti ekologišką jūros dumblių kosmetiką (Voya), kur dumbliai rankomis renkami Atlanto vandenyne.

Apibūdinant kosmetikos naudą odai galima pasakoti labai daug. Tai, pasak savininkės Rūtos, būtų visai atskira esė – detoksikuojantis, jauninantis ir medžiagų apykaitą balansuojantis poveikis, daugybė mineralų, kuriais lepinama oda, siela ir jausmai.

Kas padėjo, kas dirbo, kas kūrė, kad viešbutis ESĖ būtų toks, koks yra

Viešbučio vestibiuliuose kūriniai ant sienų yra Tado Šimkaus – grafiko, viešbučio krėslai (telefono būdelės) – Kristijono Stiklerio. Restorano meno ir šviesos instaliaciją kūrė Justė Kolevaitytė–Radzevičė – šviesos instaliacijų meno dizainerė. Inga Liksaitė – tekstilės meno dizainerė. Jos tekstilės meno kūrinys SPA centre, ypač gražiai atrodo tamsiu paros metu. Paveikslas viešbučio vestibiulyje Roland Wing, architektas Paulius Mirinavičius, interjeras Jurgitos Masiukaitės. Kartu su savininkais ir įkūrėjais Rūta ir Vytenis Zalagomis daug informacijos suteikė koncepcijos įkvėpėja Eglė Rukšėnaitė.

Taigi teko nakvoti, valgyti ir ilsėtis viešbutyje ESĖ. O ar sugrįžčiau? Be abejo, juk net nereikia užduoti tokio klausimo, nes čia naktį nesigirdi šnaresių, triukšmo, gali reguliuoti šviesas, gali vaikščioti kambaryje basas ir mėgautis nuo Nemuno atnešama vėsa, klausytis pušų šnabždesio ir mėgautis ramybe, kuri neįkainojama.

Viešbučio nuotraukos

Taip pat skaitykite