Kaip žinia, kultūra mes išreiškiame savo šalies unikalumą ir identitetą, atspindime papročių savitumą, primename savo dvasinės gyvasties šaknis. Susirinkusieji vienaip ar kitaip susiję su šia švente, o kad ji būtų puoselėjama ir perduodama iš kartos į kartą, į aikštę atėjo ir Birštono gimnazijos pradinių klasių mokiniai.
Susirinkusius pasveikino merė Nijolė Dirginčienė ir vicemeras Juozas Aleksandravičius. Po sveikinimo žodžių Kultūros dienai paminėti buvo pakelta Taikos vėliava. Jos simboliu pasirinktas raudonas žiedas, juosiantis tris raudonus skritulius baltame fone. Trijų sferų ženklas aiškinimas įvairiai: Švč. Trejybė krikščioniškoje tradicijoje; religija, menas ir mokslas kultūros žiede; tiesa, grožis ir teisingumas; meilė, grožis ir žinojimas; praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate; pasaulinis susivienijimas ir panašiai.
Iš istorijos aruodų
Balandžio 15 d. Lietuvoje jau penktą kartą minima Kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d įteisino kaip atmintiną.
Kiekvienais metais vis daugiau plačiosios visuomenės ir institucijų įsitraukia į šios dienos paminėjimą, atkreipiamas vis atidesnis dėmesys į idėjas, skleidžiamas per Kultūros dienai skirtas tarptautines konferencijas ir renginius. 2010 metais Lietuvoje Kultūros dieną išsiskleidė 75 Taikos vėliavos, simbolizuodamos Taikos per kultūrą idėją ir išreikšdamos pasiryžimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes.
Kultūros diena – balandžio 15-oji. Tą dieną 1935 metais Vašingtone JAV prezidento Ruzvelto kabinete dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu naudojant Taikos vėliavą. Impulsą vėliavos simbolikai N. Rerichas gavo, keliaudamas po pasaulį.
Vilija Čiapaitė