Gediminas Orelik: „Kiekvieno krepšininko svajonė žaisti šalies rinktinėje“

Skirmantas Donėla

„Prienų“ krepšinio komandos žaidėjas Gediminas Orelik – šio LKL sezono neabejotinas lyderis. Jis per rungtynes vidutiniškai pelno 18,9 taško, atkovoja 5,4 kamuolius, atlieka 2,8 rezultatyvius perdavimus. Neprastesnė jo statistika ir BBL turnyre (17,23 taškų). Jūsų dėmesiui naujienų portalo kvitrina.com korespondento pokalbis su Gediminu Orelik „Karališkosios rezidencijos“, kurioje gyvena visa „Prienų“ komanda, foje.

Naudingiausias „Prienų“ komandos žaidėjas gimė ir augo Šiauliuose. Vaikystėje išmėgino daug sporto šakų. Pasak Gedimino, patiko krepšinis, futbolas, netgi regbi, bet tėvas Genadijus nuo regbio atkalbėjo neįprastu pasiūlymu – „jei nori, galiu pamėtyti pats“. Taip ir liko krepšinis. Pirmasis treneris Marius Krapikas, anot Gedimino, padėjo 8-mečiui įdiegti meilę krepšiniui, o sporto mokyklos „Saulė“ treneris Saulius Jucevičius mokė krepšinio gudrybių ir pastūmėjo rimtai žiūrėti į krepšinį. Galbūt būtent tai padėjo, jog Gediminas, būdamas 16 metų, jau pasirašė 2 metų kontraktą su „Šiaulių“ krepšinio komanda. Tiesa, pasak Gedimino, pirmuosius metus dažniausiai lankė treniruotes. Pirmieji taškai LKL čempionate buvo pelnyti rungtynėse su „Atletu“. Būdamas 17 metų buvo paskolintas Pasvalio „Pieno žvaigždėms“, o vėliau – Pakruojo „Merestai“, kuri su „Rūdupiu“ kovojo dėl kelialapio į LKL. Tais metais „Rūdupis“ žengė į LKL, o sezono pabaigoje vaikinas įsiliejo į „Rūdupio“ gretas. G. Orelik septynių rungtynių serijoje sužavėjo Prienų komandos strategą Virginijų Šeškų.

Tiesa, pasibaigus dviejų metų kontraktui su „Šiauliais“, jis buvo pratęstas dar metams, tačiau Gediminui nusibodo trinti atsarginių žaidėjų suolelį ir jis pasiprašė būti paleidžiamas. Pasak Gedimino, jis jau lyg ir buvo sutikęs vykti į Pasvalio „Pieno žvaigždes“, kurios rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio lygoje, bet agentas pasakė, jog tada „gali kabinti kedus ant vinies“. Šis posakis galutinai leido apsispręsti keliauti į Prienus.

Šis sezonas Gediminui jau ketvirtas, kai jis atstovauja Prienų komandai. Per šį laiką su komanda iškovotos dvi trečiosios vietos LKL čempionatuose, pelnytas LKF mažojo finalo apdovanojimas. Ir šis sezonas kupinas pergalių.

Naudingiausio žaidėjo statusas, anot krepšininko, sudaro nepatogumų, bet neatstoja tikslo – išeiti į aikštelę ir laimėti. „Žaidžiu komandai, o mano asmeniniai rodikliai tai bendrų komandos pastangų rezultatas“, – tvirtino G. Orelik.

Gediminas patenkintas savo buvimu Prienuose, nes treneris juo pasitiki ir suteikia daug žaidybinio laiko, o tai pagrindinis tobulėjimo kelias. „Supratau, jog reikia klausyti trenerio ir žaisti“, – tikino Gediminas. Pasak jo, nereikia manyti, jog aikštelėje „Prienų“ žaidėjams leidžiama daryti, kas šauna į galvą, nes, nors treneris leidžia nemažai improvizuoti aikštelėje, žaidime dominuoja deriniai ir vykdomi trenerio nurodymai.

Gal būtent toks žaidimo stilius ir leidžia skinti pergales, bet pagrindas – kiekvieno žaidėjo pasiryžimas laimėti. Ne visada viskas klostosi, kaip sumanyta, bet visada atsiranda žaidėjas, dažniausiai kapitonas Gintaras Kadžiulis, kuris imasi iniciatyvos ir patraukia komandą, o vėliau visi prisijungia.

Pastaruoju metu Gedimino žaidimas pasikeitė, ir nors jis toliau vadinamas tritaškininku, jo arsenale atsirado ir daug prasiveržimų, kurie dažniausiai baigiasi taikliais metimais iš po krepšio arba nuo baudos metimo linijos. „Treneris neretai pyksta, jog laisvas nemetu nuo tritaškių zonos, bet stengiuosi elgtis pagal situaciją ir noriu būti 100 proc. užtikrintas, jog pelnysiu taškus“.

Gedimino tėvai taip pat neretai ragina sūnų veržtis, nes stebi visas rungtynes, o po jų skambina ir išsako savo nuomonę. Krepšinio tema vyrauja tėvų namuose, kai Gediminas grįžta į Šiaulius. Tiesa, anot krepšininko, kai pavyksta ištrūkti pabendrauti su draugais, tai krepšinio tema yra tabu.

Gyvenimo draugė ir kiti

Gediminas Karališkojoje rezidencijoje gyvena su drauge Virginija. Prisimindamas pirmuosius susitikimus su Virginija, Gediminas pasakojo, jog nelabai norėjo eiti į susitikimą su merginomis, kurį organizavo jo draugas. Bet nuėjo, ir, jo nuostabai, tai buvo tos merginos, kurias jis jau ne vieną savaitę matė viename Šiaulių naktiniame bare. Būtent tada prasidėjo iki šiol besitęsianti draugystė su Virginija iš Kelmės. Gediminas sutiko, jog jo draugę galima įvardinti kaip „dekabristę“, kuri visada jį lydi. Pasak jo, Virginija tikra sirgalė, ji visada palaiko komandą ir, žinoma, kartu jį.

Paslaptingai šyptelėjęs, Gediminas pasakė, jog po to, kai susipažino su Virginija, jo gyvenime prasidėjo Virginijų antplūdis. „Sutapimas tai ar ne, bet mano gyvenime daug Virginijų – treneris Virginijus, kirpėja Virginija, šeimos gydytoja Virginija, draugės teta Virginija“. Tiesa, dabar Gedimino gyvenime atsirado ir mopsės kaliukės Bitė su Maja, kurios padeda jam turiningai leisti laiką gamtoje. Jos bandė ir miegamajame įsikurti šalia, tačiau buvo atstumtos, ir dabar mopsų kalytės naktimis daugiau glaudžiasi prie Virginijos.

Prieš keletą metų šio straipsnio autorius stebėjo, kaip Gediminas su Virginija gražiai bendravo su vaikais Jiezno vaikų globos namuose, todėl dabar Gedimino buvo pasiteirauta apie ateitį, vestuves ir vaikus. Krepšininkas neslėpė, jog su drauge yra susižadėjęs ir tikrai kalbasi apie tolimesnį gyvenimą kartu bei vaikus. „Pirmiausia vestuvės, vėliau vaikutis, o vėliau bus matyti, kiek jų dar bus“, – paslaptingai kalbėjo Gediminas – naudingiausias „Prienų“ komandos ir LKL žaidėjas. „Esu dar jaunas, bet komandoje jau ne naujokas ir noriu tobulėti bei žaisti aukščiausiame lygyje“, – tvirtai ištarė Gediminas ir pridūrė, jog mintis, kad taps profesionaliu žaidėju, įsitvirtino, kai jam buvo 16 metų ir buvo pasirašytas pirmasis kontraktas su „Šiauliais“.

Gediminas Prienuose atsiskleidė, ir, „Prienų“ komandos stratego V. Šeškaus įsitikinimu, jis savo žaidimu užsitarnavo dalyvauti LKL Žvaigždžių dienoje Šiauliuose.

Pokalbio pabaigoje Gediminas, paklaustas, ar turi tikslą atstovauti Lietuvos rinktinei, atsakė, jog „kiekvieno krepšininko svajonė  žaisti šalies rinktinėje“.

Primename, jog G. Orelik jau atstovavo 16, 17, 19, 20-mečių šalies rinktinėms, žaidė Universiadoje.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras