Birštono biudžetinių įstaigų darbuotojams – tarnybiniai butai

birstonas-60799331

Vacys Staknys

Birželio pabaigoje vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo pristatytas sprendimo projektas „Dėl tarnybinių gyvenamųjų patalpų nuomos tvarkos”. Sprendimo projektas, pasak klausimo pranešėjo Lauryno Lankevičiaus, paruoštas nustatyti, kokių biudžetinių įstaigų specialistai turės teisę pretenduoti į „tarnybinius” butus.

Merė Nijolė Dirginčienė patikslino, kad „tarnybinių” butų skyrimas padės pritraukti į kurortą jaunus specialistus. Pasak pranešėjo, į „tarnybinius” butus galės pretenduoti Birštono savivaldybės valdomų medicinos, švietimo, kultūros, sporto, turizmo įstaigų darbuotojai bei Birštono savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai, specialistai bei Tarybos ir merės sekretoriato darbuotojai. Diskusijoje paaiškėjo, jog pagrindinė priežastis grįžti prie „tarnybinių” butų tapo didelės butų nuomos kainos kurorte ir maži atlyginimai. Pasak merės, jaunimas neišgali už gaunamą atlyginimą mokėti tokius nuomos mokesčius. Tiesa, Tarybos narys Juozas Aleksandravičius įsitikinęs, kad toks sprendimas yra tik laikina išeitis. Anot jo, jaunimą į kurortą pritrauktų patrauklios paskolos būstui.

Deja, svarstant klausimą, nebuvo atsakyta, pagal kokius kriterijus bus skiriami butai.

Butų nuomos kainas Birštone galima drąsiai lyginti su Vilniaus, todėl problema išties rimta. Gyvenamojo ploto stoka gana akivaizdi, nes privatūs investuotojai sukūrė šimtus darbo vietų, o vietinė rinka negali patenkinti darbuotojų paklausos. Iš kitų vietovių atvykę specialistai ieško, kur išsinuomoti būstą, bet susiduria su problemomis. Todėl verslininkai, planuodami ekonominės klasės butų statybas, neturėtų susidurti su klientų stoka. Iš kitos pusės, naujų gyvenamųjų namų statybos stipriai paveiktų Birštono demografinę padėtį. Tokia perspektyva naudinga savivaldybei, todėl valdžia pasiruošusi sudaryti palankias sąlygas gyvenamųjų namų statytojams.

Birštono savivaldybės Taryba yra priėmusi sprendimą šeimoms, kurios deklaravusios gyvenamąją vietą Birštono savivaldybėje, kiekvienam gimusiam vaikui iš savivaldybės  biudžeto papildomai skirti 190 eurų vienkartinę išmoką.

Tenka dažnai girdėti, jog savivaldybės nieko negali, viskas Seimo ir Vyriausybės rankose. Iš dalies šis teiginys turi pagrindą, bet tik iš dalies. Faktai rodo, kad savivaldybių Tarybų priimami sprendimai, administracijų aktyvumas bei aiškios strategijos turėjimas padeda sėkmingai įgyvendinti pagrindinį savivaldos tikslą – sudaryti gyventojams prasmingo gyvenimo galimybes.

Taip pat skaitykite