Vilija Čiapaitė
Kai prieš kelias dienas paskambino iš Birštono ir pasiūlė išbandyti kelionę po Birštoną riedžiu „Segway”, net pašokau iš džiaugsmo. Esu savotiška ekstremalė, tad man tai buvo dar vienas savęs išbandymas.
Saulėtas ir karščiu alsuojantis sekmadienis. Tai geras laikas pralėkti su vėjeliu kurorto gatvėmis, parkų takeliais, A. S. Zenkevičiaus vardo Nemuno krantine.
Todėl išvyka į Birštoną, į Segway nuomos punktą, kuris įsikūręs J. Basanavičiaus aikštėje, buvo puiki proga praleisti popietę. Jei aš buvau tvirtai nusiteikusi išbandyti naują transporto priemonę, tai mano vyras buvo gan skeptiškai nusistatęs šios pramogos atžvilgiu.
„Pamatysi, važiuosi kaip didelis”, – mintyse sau pasakiau.
Atvykę į J. Basanavičiaus gatvę, iškart pastebėjome išrikiuotus riedžius „Segway”. Mus pasitikęs šių transporto priemonių nuomos punkto savininkas Domas Galbuogis, iškart ėmėsi pasakoti, kaip lengva riedžius valdyti, koks bus malonumas važiuojant stebėti aplinką.
Pasak Domo, vairuoti riedžius „Segway” išmoksta kiekvienas. Tam nereikia specialių gabumų ir visai nebūtina mokėti vairuoti automobilį.
Išklausiau, įsiklausiau, pažiūrėjau ir… pirmyn!
Paskui Domas taip pat įtaigiai viską pakartojo skeptikui vyrui. Pamoka neužtruko ir mes trise patraukėme į kelionę kurorto gatvėmis.
Beje, riedis „Segway” valdomas vairu. Vairą stumiant į priekį, riedama pirmyn. Nusprendus sustoti ar sulėtinti greitį, tereikia vairalazdę truktelėti atgal. Pusiausvyra valdoma per giroskopų, kurie reaguoja į bet kokį vairuotojo pozos pasikeitimą, sistemą. Priklausomai nuo to, keičiamas greitis ir judėjimo trajektorija.
Riedis „Segway” gali išvystyti apie 20 km/val. greitį, tačiau saugumo sumetimais poilsiautojams nustatytas 12 km/val. greitis.
„Segway” labai manevringas. Ir mes lengvai aplenkdavome pėsčiuosius, pakildavome ir nusileisdavome kalneliais. Krantinėje buvo daug poilsiautojų, todėl nutarėme patraukti į centrinį parką. Tai buvo gera pramoga – sustodavome prie skulptūrų, linksmai šnekučiavomės, fotografavomės.
Nebuvo jokių sunkumų sustoti ir vėl važiuoti.
Problemų nebuvo ir panorėjus atsigaivinti. Sustojome šalia kavinės esančioje lauko terasoje. Atrėmėme savo transporto priemones į turėklus ir su gera nuotaika gėrėme kavą, vandenį. Nors būtų visai smagu, kad prie kavinių būtų įrengtos vietos pastatyti dviračius, riedžius ir kitas ekologiškas judėjimo priemones.
Kelionė užtruko apie valandą, bet prabėgo lyg akimirka. O gera nuotaika ir smagiai praleistas laikas patvirtino, jog toks būdas susipažinti su kurortu vertas dėmesio.
Net mano skeptikas vyras liko patenkintas ir taip įsismagino, jog nenulipdamas nuo riedžio fiksavo fotoaparatu mūsų kelionės akimirkas.
Beje, po kelionės Domas pasakė, jog riedis „Segway” naudojamas keliauti nedideliais nuotoliais mieste. Ypač šaunu, kad juo gali važinėtis ir žmonės su negalia, vyresnio amžiaus.
Labai svarbu ir tai, jog aplinkai nekenkianti ir netriukšminga transporto priemonė taupo naudotojo jėgas, bet leidžia per trumpą laiką aplankyti daug kurorto išpuoselėtų kampelių.
Beje, nuomos punkte galima išsinuomoti ir elektrinį triratį, skirtą keliauti su mažais vaikais.
Birštone praleista popietė ir kelionė riedžiais „Segway“ visiškai nenuvargino, nors buvo įveikta daugiau nei dešimt kilometrų.
O ir kainuoja pramoga nedaug – keli puodeliai kavos.
Būsit Birštone, užsukit į J. Basanavičiaus aikštę, užsakykit kelionę po miestą riedžiais, nepasigailėsit.