Viktorija Urbaitė
Valstybės atkūrimo aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.
Dokumentas pasirašytas Vilniuje, po to, kai dr. Jonas Basanavičius rado kompromisą tarp dešiniųjų ir socialdemokratinių pažiūrų politikų.
Jau po kelerių metų minėsime Valstybės atkūrimo dienos 100-ąsias metines.
Birštonas
Kurorte vėliavos pakėlimo ceremonija vyko J. Basanavičiaus aikštėje. Kaip įprasta, į minėjimą susirinko bendruomenių, įvairių draugijų, biudžetinių įstaigų, savivaldybės administracijos ir Tarybos, įmonių atstovai, pavieniai kurorto gyventojai bei svečiai.
Renginio vedėjai priminė, jog švenčiant Valstybės atkūrimo dieną privalome ne tik prisiminti istoriją, bet ir gyventi dabartimi.
Buvo akcentuota, jog turimą laisvę ir nepriklausomybę būtina saugoti realiais darbais, o ne žodžiais.
Minėjimo metu kalbėjusi Birštono merė Nijolė Dirginčienė pabrėžė bendrystės svarbą ir įteikė savivaldybės vėliavas Birštono savivaldybės seniūnui bei visiems kurorto ir seniūnijos vietovių seniūnaičiams.
Birštono jaunimo vardu kalbėjusi gimnazistė patikino, jog prieš 98 metus atkurta valstybė ir pasirinktas laisvės kelias pereina į patikimas rankas.
Renginio pabaigą vainikavo Lijanos Stakauskaitės atlikta daina „Lietuva” (J. Marcinkevičiaus žodžiai).
Prienai
Prienuose į vėliavos pakėlimo ceremoniją Laisvės aikštėje žmonės būrėsi vangiai. Matyt, trukdė darganotas oras, o gal tiesiog noras patūnoti namuose prieniškiams buvo mielesnis.
Ceremonijoje dalyvavęs „Žiburio“ gimnazijos jaunimas sugiedojo himną, keliant vėliavą, Lietuvos žmonių laisvės ir nepriklausomybės simbolį, nuaidėjo šventinės salvės.
Buvo padėtos gėlės prie paminklo žuvusiems kovoje už Lietuvos nepriklausomybę. Mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius pasveikino susirinkusius su Valstybės atkūrimo diena ir pabrėžė, jog laisva Lietuva svarbi kiekvienam iš mūsų.