Balandžio 2 d. vykusiame Birštono Savivaldybės tarybos posėdyje metinę ataskaitą pristatęs kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis netikėtai sulaukė merės Nijolės Dirginčienės pastabos dėl šokių organizavimo.
Savivaldybės vadovė klausė apie istorinės Kurhauzo pramogos (šokių) grąžinimą į Kurhauzą ir diskotekų jaunimui organizavimą kultūros centre.
Pasak merės, smagu, kad Birštonas žinomas kaip aukšto kultūrinio lygio centras ir į koncertus, spektaklius atvyksta nemažai svečių iš Kauno, Prienų, bet būtina pasiūlyti kultūros įstaigų erdvę jaunimui ir vietiniams gyventojams.
Kultūros centro direktoriaus pavaduoja, Tarybos narė Roma Žentelienė pastebėjo, jog kultūros centre per 2014 metus buvo organizuotos 9 diskotekos, kurių iniciatoriais buvo pats jaunimas. Deja, tenka pripažinti, jog erdvė aplink centrą po tokių renginių būna panaši į sąvartyną.
Tarybos narys Stanislovas Martinaitis nepastebėjo, kad jaunimui būtų uždaryti keliai į kultūros centrą, kaip ir kitoms organizacijoms.
Tarybos narys Vytautas Šeškevičius įsitikinęs, jog jaunimo laisvalaikio problemomis daugiau turi rūpintis gimnazija, o ne kultūros centras, kurio pagrindinis tikslas puoselėti tautiškumą.
Tarybos narė Marytė Gudonytė pabrėžė, jo dešimtmečius kultūros centre puoselėta aukšto lygio kultūra neturi užleisti pozicijų ir virsti kaimišku klubu. Pasak jos, jaunimo organizacijos turi pačios imtis iniciatyvos, o ne permesti atsakomybę ant kitų pečių.
Tarybos narės Birutė Magdalena Vokietaitienė ir Ona Šaulinskienė teigė, jog jaunimui reikia suteikti galimybes išsidūkti. Jų teigimu, jaunimas visada norėjo šokti.
Mes dažnai gyvename senų laikų iliuzijomis, pamiršdami, jog pasaulis keičiasi labai dinamiškai. Diskotekas senai pakeitė klubinė kultūra, jaunimas dabar visiškai kitoks, nei prieš dešimt arba dvidešimt metų, nekalbant apie dar ankstesnius laikus.
Atnaujinti Kurhauze senovinę šokių tradiciją gal ir gera idėja, bet tam reikalinga rimta koncepcija. Pvz., gyvos muzikos koncertai ir teminiai (valso arba tango) šokių vakarai. Ir dar daugiau, bet tik ne „tanculkos“, skambant įrašams.
Birštono kultūros centras verčia pasitempti, į jį norisi sugrįžti ir pasijusti muzikos, žodžio, dainos magijos apsuptyje.
Ir dar. Merė N. Dirginčienė užsiminė apie galimybę apmokestinti kultūros centrą lankančius kolektyvus. Kultūros centro direktorius Z. Vileikis pastebėjo, jog biudžetinėse kultūros įstaigose tokia praktika niekur netaikoma. Mokamus užsiėmimus organizuoja privatūs asmenys ir tai tikrai ne liaudiškų šokių, dainų ar muzikos kolektyvai.
Vidmantas Venclovas
Taigi tie renginiai, kurie vyksta Kultūros centre ir Kurhauze(o jų pakankamai daug ir įvairių), tinka ir jaunimui, ir jie ten lankosi. Kaip ten dar atskirai juos linksmint?
Report
Mielosios, atrodo, Jūs dar XX amžiuje, kai buvot jaunos ir dūkot kolchozo gegužinėse, o tvarką prižiūrėjo draugovininkai. Atsipeikėkit. Šiuolaikinis jaunimas linksminasi klubuose, kur skamba juos tenkinanti muzika ir yra tvarką užtikrinanti apsauga
Report
Su didžiausiu malonumu prisimenu šokius Versmėje. Žmonės ne tik vietiniai, bet ir iš Kauno atvykdavo pasišokti. Buvom girdėję,kad Kurhauze bus šokiai. Jau iš anksto džiaugėmės, Labai patiko Birštono grupės Solo plius koncertas. Manau, tikrai negaila nusipirkti brangesnį bilietą ir kartu pasišokti. O ir kiti atlikėjai galėtų ne tik koncertuoti. Tikimės, kad vis tik galėsime pasišokti.
Report
Nu gerai, ten kabo parodos , Birštono jaunimas duokim sau kulturingas, bet gali kokiu blūdų privažiuot ir tuos paveikslus nuimt. Manau gimnazija lai juos šokdina
Report