Dabartinis gyvenimas gana dinamiškas, jog atrodo, pasirūpinti savo siela ir kūnu nebeįmanoma.
Ir aš taip maniau, kol savo akimis nepamačiau, kad gali būti ir kitaip.
Naujienų portale kvitrina.com perskaičiau skelbimą, kad sanatorijoje „Tulpė” rengiamos sveikatingumo treniruotės, tačiau manęs tai nelabai sudomino.
Po kurio laiko gavau elektroninį laišką, kuriame skelbimo autorė pasidžiaugė mūsų krašto moterų aktyvumu bei pasiūlė pasidalinti mintimis apie sveikatingumo treniruočių pagal pilateso ir kalanetikos metodiką naudą. Nutariau savo akimis pamatyti, kas tai yra. Atvykęs į treniruotę pamačiau daug moterų, kurios stropiai vykdė trenerės Jolitos nurodymus ir kartojo pratimus. Salėje vyravo gera nuotaika ir aiškiai mačiau, kad moterims šie pratimai patinka. Nors judesiai neatrodė kažkuo ypatingi, bet trenerė paaiškino, kad pilateso metodika populiari visame pasaulyje, nes sujungia tempimo, jėgos, kvėpavimo ir atsipalaidavo pratimus. Ši metodika taikoma ir žmonėms, kurie turi problemų su stuburu.
Į treniruotes Birštone du kartus per savaitę atvyksta moterys iš Prienų, Jiezno ir, be abejo, Birštono. Pati trenerė Jolita gyvena Kulautuvoje, bet sakė, jog Birštonas jai nesvetimas, nes čia gyvena draugė su šeima.
Jauna, dviejų dukrų mama savo tikslo tapti trenere siekė ilgus metus. Reikėjo įveikti gyvenimiškus sunkumus, bet tikslas buvo pasiektas. Anot moters, šioje profesijoje negali pasakyti, jog jau viską žinai, todėl mokymasis vyksta nuolatos – mokymai, kursai, stažuotės ir studentavimas LSMU.
„Birštonas mane žavi, kasmet vis gražėja, plečiasi paslaugų spektras”,- pasakojo Jolita. O aš pagalvojau, jog gerai, kad yra žmonių, kurie gali kitiems pasiūlyti prasmingai praleisti laiką, pasirūpinti savo dvasine ir fizine sveikata.
Vidmantas Venclovas
Jauna moteris šio tikslo siekė ilgus metus- tai ką, nuo darželio?
Report