59-asis „Poezijos pavasaris“ išskleidė sparnus ir nutūpė Prienuose

IMGP8786

Vilija Čiapaitė

Jau antrąjį kartą Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje nutūpė „Poezijos pavasaris“. Šį kartą su savo kūryba atvyko poetas, vertėjas Antanas A. Jonynas. Jis prisiminė, jog pirmąjį kartą prieš 49 metus su „Poezijos pavasario“ poetais lankėsi ne viename mieste ar miestelyje. Su poetu atvyko daugeliui žinomas aktorius, puikiai įvaldęs gitarą Giedrius Arbačiauskas.

IMGP8783

Kaip ir dera, jis susitikimą pradėjo daina Justino Marcinkevičiaus eilėms.

Antanas A. Jonynas skaitė eiles, kurių klausantis į paviršių iškildavo kažkur giliai paslėptos mintys. Be abejo, poetas nepamiršo perskaityti eilių, skirtų savo tėvui Antanui Jonynui, kuris šiais metais būtų šventęs 100-ąjį gimtadienį.

Poeto eilėse skambėjo nuostabūs gėlių, vaisių palyginimai, kaip antai „putojantys bijūnai“, „švininės slyvos“ ir kt. Tai džiugino ir davė peno mintims.

Šiuo metu, kaip prisipažino A. A. Jonynas, kūrybą atideda ir verčia eiles. Neseniai buvo išleista ukrainiečių poezija, o rudenį eilių mylėtojus pasieks lenkų – ukrainiečių poetų išversta knyga.

Tačiau ne vieno girdėta Antano A. Jonyno žodžiais sukurta daina „Kalėdų eglutė“ buvo atlikta paties kūrėjo lūpomis.

Taigi eiles keitė dainos, o dainas keitė eilės. Laikas prabėgo kaip viena akimirka!

Tačiau tegaliu pasakyti kažkur girdėtus žodžius, jog pasaulis išliks, kol bus kuriamos eilės. Tam aš pritariu, nes eilėse išgirsti meilę, nuoskaudas, džiugesį…

Apie poetą, vertėją Antaną A. Jonyną

Antanas A. Jonynas gimė Vilniuje. Ten baigė universitetą, įgijo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę. Ilgą laiką dirbo redaktoriumi „Vagos“ leidykloje, dvejus metus dirbo Baltijos TV kultūros laidos vedėju. Nuo 1995 m. dirbo kaip laisvas autorius ir vertėjas. Buvo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas. Gyvena Vilniuje.

Apie Giedrių Arbačiauską

Giedrius Arbačiauskas – teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas. Baigė Lietuvos muzikos akademiją, kaip ir nemaža dalis aktorių. G. Arbačiauskas žmonėms pažįstamas iš televizijoje sukurtų įsimintinų personažų, tačiau negalima ties tuo apriboti aktoriaus veiklų. G. Arbačiauskas kuria dainuojamosios poezijos žanro dainas pagal savo ir kitų rašytojų eiles.

Taip pat skaitykite