„Rūdupis“ sutriuškino olandus

Gruodžio 13 d. Kauno sporto halėje buvo žaidžiamos Europos taurės rungtynės tarp Prienų „Rūdupio“ ir Groningeno „Gas Terra Flames“ komandų. Pirmąsias tarpusavio rungtynes laimėjo Prienų komanda.
Rungtynės prasidėjo „Rūdupio“ spurtu (8:0). Varžovai atsakė septyniais be atsako taškais (8:7). Sekančias tris minutes kamuoliai krito tik į„Gas Terra Flames“ komandos krepšį (17:7). Varžovai bandė pakeisti situaciją, bet jiems tai padaryti nepavyko. Pirmą kėlinį rezultatu 21:14 laimėjo aikštelės šeimininkai.
Antrame kėlinyje „Rūdupio“ krepšininkai toliau kontroliavo situaciją aikštėje. Trečią kėlinio minutę „Rūdupio“ pranašumas padidėjo iki 10 taškų (26:16), o iki kėlinio pabaigos likus dviem minutėm Prienų komanda pirmavo 14 taškais (41:27). Olandijos krepšininkai iki antro kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 9 taškų (45:36).
„Rūdupio“ gretose daugiausiai taškų per pirmąją rungtynių pusę įmetė Arminas Urbutis (12), kuris gerai realizavo komandos draugų perdavimus ir pats sėkmingai kovojo varžovų baudos aikštelėje.

Trečiame kėlinyje aikštelės šeimininkai padidino žaidimo tempą ir skirtumas pradėjo augti kaip ant mielių. Kėliniui įpusėjus, komandas skyrė 18 taškų (58:40), o dar po dviejų minučių „Rūdupis“ įgijo 23 taškų pranašumą (67:44). Tiesa, išsaugoti tokio pranašumo Prienų komandai iki trečio kėlinio pabaigos nepavyko. Varžovai laimėjo 2 min. atkarpą 9:0 ir sumažino atsilikimą iki 14 taškų (67:53). Po trijų kėlinių „Rūdupis“ pirmavo 16 taškų skirtumu (69:53).
Ketvirto  kėlinio pradžioje  Olandijos krepšininkai sumažino atsilikimą iki 13 taškų (69:56). Prienų komanda atsakė galingu spurtu ir, iki kėlinio pabaigos likus 3,5 min., pirmavo 25 taškais (83:58). Kėlinio pabaigoje skirtumas padidėjo iki 29 taškų (97:68), o rungtynes „Rūdupis“ laimėjo 27 taškų skirtumu.

Prienų „Rūdupio“ trenerio Virginijus Šeškaus komentaras:

Rungtynės buvo malonios akiai. Mes iškovojome pirmą pergalę Kauno sporto halėje. Prieš rungtynes planavome, kad žaisime greitai ir mums pavyko įgyvendinti savo užmanymą. Po pirmų rungtynių Groningene padarėme išvadas, analizavome jų žaidimą.Bet, iš tiesų, viskas priklauso nuo žaidėjų nusiteikimo. Šiandien išnaudojame sukurtas progas. Ši pergalė sudarė galimybę kovoti dėl galimybės patekti į kitą etapą. Viskas spręsis rungtynėse su graikais. Važiuosime nugalėti.

„Gas Terra Flames“ trenerio Salem Mohamed komentaras:

Turiu pasveikinti „Rūdupį“ su pergale. Žinojome, kad varžovai gali pataikyti ir žaidžia agresyviai. Bandėm nustebinti varžovus savo sprendimais gynyboje, bet nesugebėjome apsiginti du prieš du. Praleidome daug taškų iš po krepšio. Tiesą pasakius, šiandien nesustabdėm „Rūdupio“ puolimo mašinos, nors ir žinojome jų galimybes.

„Gas Terra Flames“ žaidėjo THEEUWKENS, TIES komentaras:

Rungtynes pradėjome per lėtai. Bandėm vytis varžovus, kovojame, bet jau buvo per vėlu. Skirtumas buvo per 20 taškų, bet rungtynės buvo geros.