„Rūdupis“ dramatiškoje kovoje įveikė svečius iš Tartu

Lapkričio 25 d. Prienuose „Rūdupio“ komanda žaidė BBL čempionato Elito diviziono rungtynes su „University of Tartu“ komanda.

Rungtynių pradžia stipriai nuvylė susirinkusius į sporto areną „Rūdupio“ sirgalius, nes komanda žaidė padrikai, puolimas strigo, o gynyba buvo skylėta. Svečiai iš Tartu pasinaudojo prastu aikštelės šeimininkų žaidimu ir pirmą kėlinį laimėjo 11 taškų skirtumu (19:30).

Antrame kėlinyje „Rūdupio“ krepšininkai pagerino žaidimą ir pradėjo mažinti atsilikimą. Kėlinio pabaigoje skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (42:44). Paskutinėje antro kėlinio atakoje aikštelės šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, bet teisėjas neužfiksavo akivaizdžios pražangos prieš Gediminą Oreliką.

Trečiame kėlinyje „Rūdupio“ krepšininkai laimėjo 4 min. atkarpą 11:6 ir išsiveržė į priekį (53:50). Tartu komanda nesiruošė nusileisti ir po minutės rezultatą persvėrė savo naudai (53:54). Visgi kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai, ir po trijų kėlinių „Rūdupis“ pirmavo 5 taškais (61:56).

Ketvirtame kėlinyje rungtynių įtampa nemažėjo. Tartu krepšininkai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (65:63), o sekančioje atakoje išsiveržė į priekį (65:66). G. Kadžiulis atsakė taikliu tolimu metimu (67:66), o „Rūdupio“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Svečiai nemažino tempo ir, likus iki kėlinio pabaigos 4 minutėm, pirmavo 2 taškais (67:69). „Rūdupis“ atsakė dviem sėkmingom atakom ir persvėrė rezultatą savo naudai (72:69). Tartu krepšininkai rezultatą išlygino (72:72) ir, likus iki kėlinio pabaigos 2,09 min., vėl išsiveržė į priekį (74:76).

S. Kuzminskas pataiko baudos metimą (75:76), E. Paade realizuoja du baudos metimus (75:78). G. Kadžiulis ir A. Juškevičius įsūdo du tritaškius, ir „Rūdupis“, likus iki rungtynių pabaigos 31 sek., įgyja 3 taškų pranašumą (81:78).

G. Orelik perėmė kamuolį, bet neįmetė baudos metimų. Iki rungtynių pabaigos likus 15 sek., prie baudos linijos atsistojo A. Juškevičius. „Rūdupio“ atakuojančiam gynėjui ranka nesudrebėjo (83:78). G. Kadžiulis įmetė dar du baudos metimus (85:78). Svečiai paskutinėmis rungtynių sekundėmis pataikė tolimą metimą (85:81).

„Rūdupis“ iškovojo sunkią, bet svarbią pergalę.