„Rūdupis“ neperžengė LKF turnyro pusfinalio ribos (papildyta)

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai nesugebėjo prasimušti į LKF DNB taurės finalą, nes dramatiškoje kovoje ketvirto kėlinio pabaigoje išleido iniciatyvą iš savo rankų ir pralaimėjo rungtynes „Pieno žvaigždėm“ vienu tašku (67:68).
Sekmadienį Prienų komanda mažame finale susitiks su „Kėdainiai/Triobet“ komanda.

Virginijaus Šeškaus komentaras: „Buvo labai didelė įtampa ir man, nes turėjome šansą patekti į finalą. Manau, padariau ir pats daug klaidų. Žaidėme taip, kaip leido varžovai, o ne savo žaidimą. Labai trūko mūsų aukštų žaidėjų. Butkevičius – 2 taškai, Želionis – 2 taškai. Du aukšti žaidėjai pelnė vos 4 taškus, o jų vienas Morganas – 17. Buvo tikrai sunku.
Paleidome tuo momentu, kai pirmavome 9 taškais, reikėjo sužaisti protingiau, o mes padarėme 4 ar 5 klaidas ir praleidome 2 tritaškius. Varžovai pajuto kraujo kvapą. Jie norėjo laimėti ne mažiau už mus.
Važiavome su mintimi, kad žaisime finale. Labai gaila, kad nepasisekė.“

„Rūdupio“ krepšininkai rungtynes pradėjo neryžtingai ir „Pienų žvaigždžių“ komanda iškart nubaudė prieniškius (0:5). Tiesa, vėliau Prienų krepšininkai spurtavo 11:10 ir įgijo 6 taškų pranašumą (11:5). Visgi išlaikyti iniciatyvos nepavyko ir pirmas kėlinys buvo pralaimėtas vienu tašku (15:16).
Antrame kėlinyje „Rūdupio“ komanda diktavo rungtynių eigą ir po dviejų kėlinių įgijo 4 taškų pranašumą (35:21).
Trečiame kėlinyje Pasvalio komanda išlygino rezultatą (42:42), bet kėlinio pabaigą geriau sužaidė Prienų krepšininkai ir po trijų kėlinių turėjo 9 taškų pranašumą (53:46).
Ketvirto kėlinio pradžia „Rūdupio“ komandai tapo tikru pragaru. Prienų komanda pirmu metimu padidino pranašumą iki 9 taškų (55:46) ir tada pasipylė viena po kitos klaidos. Pasvalio krepšininkai nubaudė „Rūdupį“ už tokį neatsakingą žaidimą ir persvėrė rezultatą savo naudai (55:56). Pasiųsta į nokdauną „Rūdupio“ komanda taip ir nesugebėjo atsitiesti. „Pienų žvaigždžių“ krepšininkai keletą kartų pirmavo 5 taškais (58:63, 60:65), o likus iki kėlinio pabaigos 9 sek., komandas skyrė tik 2 taškai (64:66). „Rūdupis“ prasižengė, varžovai pataikė 2 baudos metimus (64:68) ir paskutinė „Rūdupio“ ataka jau nieko nelėmė, nors A.Milaknis ir pataikė tritaškį (67:68).
Ar galėjo „Rūdupis“ laimėti?
Aišku, galėjo, bet kai kurie trenerio ir žaidėjų sprendimai neatlaiko kritikos. Visiškai nesuprantama, kodėl „Rūdupio“ strategas laikė aikštelėje Gediminą Oreliką, kuris ilgą laiką dėl traumos nesitreniravo. Taip pat nesuprantama, kodėl į aikštelę nebuvo išleistas Paulius Ivanauskas, nes būtent šis žaidėjas LKL rungtynėse su „Pieno žvaigždėmis“ sustabdė Trevoną Hughesą. Deja, ir patys žaidėjai neretai „lipo į medžius“, nors komandos draugai būdavo laisvi. Visi gerai žinome, jog „Rūdupis“ dažniausiai meta tritaškius nei dvitaškius, bet rungtynėse su Pasvalio komanda buvo pramesta net 18 tolimų metimų iš 24.
Pramestos 9 baudos ir visgi komandą reikia pagirti: žaidėjai kovojo ir tikrai norėjo laimėti – tiesiog nusisuko sėkmė. Reikia pamiršti kas buvo ir rungtynėse su Kėdainiais sužaisti taip, kad niekam neliktų noro anksčiau laiko nurašyti „Rūdupį“.