„Rūdupio“ vadovas: DNB LKF taurės finalo ketverte neatlaikėme įtampos

Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

Virginijaus Šeškaus treniruojamai Prienų „Rūdupio“ ekipai DNB LKF taurės finalo ketverto turnyre koją pakišo ir favoritų statusas, ir vidiniai nesutarimai
Lietuvos krepšinio lygos bronziniai prizininkai Prienų „Rūdupio“ krepšininkai nepasinaudojo neeiline proga kovoti DNB LKF taurės finale ir turnyre užėmė tik ketvirtąją vietą.

Nesėkmės priežasčių ieškojęs „Rūdupio“ klubo direktorius Aurimas Bartuška „BasketNews.lt radijo“ laidoje teigė, kad prieniškiai neatlaikė didžiulio spaudimo ir dar neišmoko susitaikyti su favoritų statusu.

Bartuška leido suprasti, kad koją „Rūdupio“ ekipai galėjo pakišti ir krepšininkų bei trenerių tarpusavio nesutarimai. Emocionaliai rungtynėms vadovaujantis Prienų komandos strategas Virginijus Šeškus per mažojo finalo rungtynes neįprastai ramiai sėdėjo ant suolo, o jo auklėtiniai nerodė pernelyg didelio noro kovoti.

– Kodėl nepavyko laimėti pusfinalio rungtynių su „Pieno žvaigždėmis“? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Bartuškos.

– Susidėjo daug mažų detalių, neišlaikėme favoritų statuso ir pralaimėjome. Turėjome istorinį šansą žaisti DNB LKF taurės finale, nes turnyre nedalyvavo „Lietuvos rytas“, bet vyrai perdegė.

– Ar nesėkmei turėjo įtakos visą sezoną nesibaigiantys pokyčiai komandos sudėtyje?
– Manau, kad tikrai neturėjo – iki tol žaidėme neblogai. DNB LKF taurės finalo ketverto turnyrui visaverčiai negalėjome rengtis dėl krepšininkų ligų. Visa komanda susirinko tik paskutinę dieną. Reikiamos sportinės formos nebuvo įgiję Gediminas Orelikas, Artūras Milaknis, Adas Juškevičius, o tai mus neramino. Esame tritaškius metanti komanda, tačiau šįkart nepavyko pataikyti. Per dvi turnyro dienas metėme gal 50 tritaškių, pataikėme – apie 10. Ir visus juos įmetėme tada, kai jie jau nebeturėjo reikšmės mačų baigtims.

– Norite pasakyti, kad gausybė pokyčių žaidėjų gretose visiškai neįtakoja komandos žaidimo?

§
– Galbūt kažkiek ir įtakoja, bet Lietuvos ir Baltijos lygose prie pasikeitimų gana neblogai prisitaikėme. Žinoma, būtų geriau, jei komanda mažiau keistųsi, bet tai neišvengiama. Tikriausiai būtume pasiekę geresnių rezultatų, jeigu dar turėtume Aurimą Urbutį ar Dainių Šalengą.

– Kaip galite pakomentuoti vieno „Rūdupio“ komandos nario teiginį, kad mažojo finalo rungtynes su „Kėdainiai Triobet“ ekipa pralaimėjote dar neišėję į aikštelę?
– Pralaimėjimas pusfinalyje „Pieno žvaigždėms“ labai stipriai paveikė mūsų psichologiją – visi nuleido galvas. Rungtynės baigėsi labai vėlai, o kai kurie krepšininkai negalėjo užmigti visą naktį. Kitą dieną važiuodami į rungtynes dėl trečiosios vietos kalbėjome, kad pralaimėtas tik mūšis, bet ne karas.

Man, kaip klubo vadovui, gėda, kad stebint visai Lietuvai ir ištikimiausiems sirgaliams, du kėlinius mes visai nekovojome. Tai tikrai nedaro garbės. Galiu pagirti žaidėjus tik dėl to, kad jie rado jėgų kovoti, atsitiesė ir antroje rungtynių dalyje ištirpdė 17 taškų deficitą bei išlygino rezultatą. Vis dėlto pakartoti pernykščio pasirodymo nepavyko.

– „Rūdupio“ komandos treneris Virginijus Šeškus mažojo finalo rungtynėse komandai vadovavo atsisėdęs ir, kas jam visiškai nebūdinga, stebėtinai šaltai. Po susitikimo strategas pripažino, kad komanda turi vidinių problemų. Kokių?
– Yra daug mažų dalelyčių ir niuansų, iš kurių susideda krepšinis. Kiekvienas ne laiku pasakytas žodis, krepšininkų išsireiškimai, neįvykdomi trenerio nurodymai po truputį sukėlė didelę įtampą, kurios komanda neišlaikė.

– Jau pradėjote spręsti šias komandos problemas?
– Taip, jau rengėme kelis susirinkimus bei treniruotes. Bandome kuo greičiau išbristi iš šios mūsų krizės bei ruošiamės trečiadienio BBL rungtynėms. Liko dar ir LKL čempionatas, todėl nenuleisime rankų ir kovosime dėl aukščiausių apdovanojimų.

– Vienas „Rūdupio“ krepšininkas finalo ketverto metu grubiai apsižodžiavo su komandos strategu. Ar jis bus nubaustas?
– Dar kartą viską aptarsime komandos viduje. Manau, kad pasieksime bendrą susitarimą. Nepasakyčiau, kad krepšininkas su treneriu elgėsi labai nepagarbiai. Dėl šios situacijos kalta didelė įtampa. 20-ies metų praktika krepšinyje man leidžia teigti, kad kiekvienoje ekipoje tokiais momentais išsprūsta netinkamų žodžių. Nereikėtų to sureikšminti. Tai lėmė ir sunki atsakomybės našta. Visi žaidėjai bei treneriai suprato, kad tai yra naujas klubo istorijos puslapis. Visi ėjo kovoti ir laimėti. Deja, nepavyko.

– Galbūt komandą slėgė ir jai kol kas neįprasta favoritės etiketė?
– Manau, kad taip. Daug kas dar prieš finalinį ketvertą prognozavo, kad finale kovos „Žalgiris“ ir „Rūdupis“. Tai nuolat teko skaityti ir spaudoje. Mes tikrai neišlaikėme favorito naštos.

– Lankytojo klausimas: Ar tikitės Gediminą Oreliką komandoje išlaikyti ir kitą sezoną?
– Orelikas mūsų komandoje žaidžia jau dvejus metus ir ji jam reiškia tikrai daugiau, nei pinigai. Manau, kad jį galime pas mus matyti ir kitąmet. Tai komandinį krepšinį mėgstantis krepšininkas, todėl darysime viską, kad jį išsaugotume.

Taip pat skaitykite