•  

     

     

     

Žaliuose Suvalkijos soduose…

Jau antrą kartą Skriaudžių laisvalaikio salėje vyko Suvalkietiško etnomuzikavimo ir liaudies amatų stovykla „Suvalkijos žali sodai“.  Su nekantrumu laukėme stovyklos, padėjom vadovėms jai ruoštis, darėm dainynus,  programėles.

Jau pirmąją stovyklos dieną prasidėjo intensyvus ir įdomus darbas. Po stovyklos atidarymo susipažinome vieni su kitais ir kibome į darbus. Vieni  mokytis skambinti  kanklėmis, pūsti ragus ir skudučius, lumzdelius, griežti armonikomis, kiti ėjo mokytis austi. Stovykloje šiemet dalyvavo vaikai iš Prienų rajono savivaldybės, Kazlų Rūdos savivaldybės, Kauno miesto ir rajono, Marijampolės miesto ir rajono savivaldybių. Antrą dieną pradėjome mokytis šokti folklorinių šokių ir ratelių. Mokė mus Kauno tautinės kultūros centro folkloro kolektyvo „Ratilėlis“ dalyviai ir jų vadovė, didelė entuziastė A. Česienė.  Po įtemptos darbo dienos sulaukėme svečių iš tolimosios Meksikos ir Šakių rajono Patašinės kankliavimo stovyklos. Vieni kitiems parodėme ką mokame, kartu padainavome, pašokome. Meksikiečiams labai patiko lietuvių šokiai, jie netgi pabandė pūsti ragus. Skriaudžių buities muziejaus kiemelyje iki sutemų skambėjo lietuviškos ir meksikietiškos melodijos, tryško jaunatviška energija, žemė drebėjo nuo daugiau kaip šimto jaunųjų šokėjų šokamų lietuvių liaudies šokių.

Labai smagu buvo pašėlti, bet kitą dieną vėl turėjome mokytis, repetuoti ir ruošti programą Prienų miesto šventės koncertui. Audimo užsiėmimus trumpam keitė vilnos vėlimo užsiėmimai, buvo tikrai įdomu išmokti vis naujų dalykų.  Ketvirtą stovyklos  dieną, po užsiėmimų ir repeticijų,  pasipuošę vykome į Prienų miesto šventę, kur parodėme, ko išmokome stovyklos metu . Penktosios dienos  rytą tarp stovyklautojų  jau sklandė liūdnos būsimo išsiskyrimo nuotaikos. Rytą dalyvavome šventose Mišiose, kur stovyklos dalyviai giedojo pritardami kanklėmis. Po šv. Mišių, kai į salę susirinko žiūrovai, prasidėjo stovyklos uždarymo koncertas. Jo metu ištryško ne viena dalyvių, mokytojų, tėvelių ašara. Žiūrovams sunku buvo patikėti, kad tiek galima išmokti  per keletą dienų, dalyviams ir mūsų nuostabiems mokytojams sunku buvo kalbėti apie išsiskyrimą. Susitarėme susitikti stovykloje kitais metais.

Nuoširdžiausią Ačiū norime pasakyti šiais metais stovykloje dirbusiems  mokytojams, kurie labai  stengėsi mus kuo daugiau išmokyti:  skambinti kanklėmis  mokė Marijampolės kolegijos muzikos pedagogikos katedros  lektorė Dalia Venckienė, mokytoja Vilma Pučkienė, armonika griežti –Klaipėdos universiteto Menų fakulteto liaudies muzikos katedros docentas Vytautas Alenskas, pūsti ragus, skudučius ir lumzdelius – Kauno muzikos grupės „Ainiai“ vadovas Edmundas Gumuliauskas ir VDU studentas Laurynas Bernotas. Folklorinių šokių mokė mokytoja ekspertė Alvyda Česienė, austi juostas – tautodailininkė Onutė Patronaitienė, vilnos vėlimo – Prienų krašto muziejaus dailininkė Ernesta Juodsnukytė.

Rūta Ulevičiūtė, Vaikų ir jaunimo folklorinio ansamblio „Kankliukai”dalyvė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti