XVI-asis konkursas-festivalis „Avangardas – 2019“

IMGP2359

Vilija Čiapaitė

Birštonas, nepriklausomai nuo metų laiko, nušvinta įvairiomis spalvomis. Kaskart gali atrasti kažką naujo, kažką neįprasto.

Šie metai pažėrė saują spalvų, kurios pritraukė nemažą būrį jaunųjų dizainerių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos. Tai jau visų laukiamas XVI-asis avangardinės mados konkursas-festivalis „Avangardas – 2019“. Renginys tampa prestižiniu, nes jame varžosi puikių idėjų turintys jaunieji dizaineriai, siuvėjai.

Pagaliau scenoje pradėjo pasirodymus modeliai, demonstruodami rūbų kolekcijas. Stebint jas kilo labai daug klausimų. Kai kur galėjai įžvelgti jaunatviško žavesio, vidinės modeliuotojo charizmos ir įdėto triūso elementų, kitur gi, tiesiog puikiai nukopijuotus iš puslapio Pinterest rūbus, įdėjus nedidelių pakeitimų, o dar kiti tiesiog nupirkti rūbų parduotuvėje ir kai ką prisiuvus buvo tiesiog be didelio vargo paruošta kolekcija. Tačiau šaunių savo idėjų realizuotojų buvo pakankamai. Jų kolekcijos buvo akį traukiančios ir vertos aplodismentų. Be abejo, komisija (Prienų kultūros ir laisvalaikio centro baleitmeisteris Džordanas Aksanavičius, muzikos mokytoja metodininkė (privati studija) Natalija Kesminienė, Vilniaus socialinių mokslų kolegijos Kūrybos pramogų, dizaino ir industrijos studentė Ieva Matulytė, Renata Bivainienė, Laima Petraškienė ir Andrius Likas, Birštono kultūros ir laisvalaikio centro dailės studijos vadovas-skulptorius) pastebėjo visus šiuos niuansus.

Ir štai visų laukiami apdovanojimai.

Grand Prix – Alytaus r. Meno ir Sporto mokyklos dailės skyriaus kolekcijai „Procesų destrukcija“ (vad. Ingrida Vaitkienė). 9-12 kl.: I vieta – Jonavos politechnikos mokykla kolekcijai „Gamtos grožis kitaip“ (vad. Danutė Arbočienė, Rita Pilypienė, Ligita Galvydienė), II vieta – Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokyklai, Lesilense (vad. Rasa Uleckienė ir Gintarė Andriukevičiūtė, modeliuotojas Danielius Aldakauskas). Nenoriu būti šališka, tačiau ši kolekcija man ypač patiko! III vieta – Birštono meno mokyklai, dizaino studijai „Baltų deivės“ (vad. Vilma Krasauskienė, modeliuotojas Evaldas Kašiuba). 5-8 kl.: I vieta – Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos dizaino studijos „MES“ kolekcijai „VOYAGE“ (vad. Dalia Audejaitienė, Kolektyvinis darbas), II vieta – Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijai „Matyk žmogaus veidą“ (vad. mokytojai Audronė Albertynė ir Petras Kajokas), III vieta – Kalvarijos savivaldybės kultūros centro Vaikų ir jaunimo klubui „Miss – A“ „Padėvėsiu svajonę“ (vad. Danutė Giedraitienė).

Buvo skirtos ir nominacijos. Tautiškiausia kolekcija – kūrybinio susivienijimo „Moulis“ (Minskas, Baltarusija) „Ivanka“ (modeliuotoja Olga Stolorenko). Originaliausia kolekcija – Kalvarijos savivaldybės kultūros centro Vaikų ir jaunimo klubo „Miss – A“ „Būk matomas“ (vad. Danutė Giedraitienė). Teatrališkiausia kolekcija – Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dizaino studijos „Modus“ „Ronja – plėšiko duktė“ (vad. Rasa Uleckienė ir Gintarė Andriukevičiūtė, kolektyvinis darbas). Spalvingiausia kolekcija – Kauno Simono Daukanto progimnazijos studijos „Spalvos“ kolekcija „Tarp visų vandenų“ (vad. Rasa Bakienė). Muzikaliausia kolekcija – Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos „Marijampolė – Lietuvos dalelė“ (vad. Rūta Vaitonienė, Daiva Raškevičienė, kolektyvinis darbas).

Pabendravus su keletu jaunųjų dizainerių sužinojau, jog jie džiaugiasi tokio pobūdžio renginiais. Pasak jų, „… susitinkame, pasidaliname idėjomis ir patys jų pasirenkame. Juk tai puiki proga tobulėti ir nedaryti klaidų modeliuojant vieną ar kitą rūbą“. Tad šis, šešioliktasis, festivalis-konkursas baigėsi ir reikia tikėtis, jog kitą kartą jaunųjų dizainerių bus ypač daug, dar daugiau jų su naujomis savo kolekcijų idėjomis ir madų vėjais atvyks ir iš užsienio.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti