• baneris_468x120prienuspauda

     

     

     

     

Vytauto Karčiausko darbai, verčiantys ne tik mėgautis, bet ir kalbėti mintimis

IMGP2637

Vilija Čiapaitė

Birštonas magiškai traukia menininkus į erdves, kurios turi savo istorijas. Visiškai netikėtai į kurortą atvyko menininkas, skulptorius Vytautas Karčiauskas su darbais, kurie neįprasti ir, sakyčiau, traukiantys ne tik akį, bet ir verčiantys pasidomėti, įsigilinti.

Kiekviena skulptūra kalba, tačiau tik ją suprantantiems lemta suprasti sava minčių kalba. Nesuklysiu sakydama, jog gyvenimas pajūryje menininkui suteikė neįkainojamo ir nenusakomo meilės jausmo burlaiviams, kurie, rodos, pūstelėjus nedideliam Birštono lankytojų dėmesio gūsiui, pakėlę bures tik tik ir nubrėš kelią jūros link…

Akmuo, metalas sujungti tais minties galios saitais, kurie traukia pakalbinti menininko paskleistą idėją. Ją skaito ir mato kiekvienas savaip. Įgudusi ir fantazijos nestokojanti Vytauto Karčiausko kūrybos galia, verčia ilgėliau „pačiupinėti“ akimis kiekvieną eksponatą ir įsigilinus susivokti, kad ir tu esi šios Visatos dalis.

Apie autorių

Vytautas Karčiauskas – klaipėdietis dailininkas, skulptorius. Galerijos „Pėda“ savininkas.

Yra baigęs Telšių dailės technikumą (metalo specialybė), Talino valstybinį dailės institutą (taikomosios dailės specialybė). Menininkas dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Daug jo darbų yra privačiose kolekcijose Italijoje, Prancūzijoje, JAV, Japonijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje. Jo metalo plastikos ir juvelyrikos darbų spektras labai platus. Šio menininko rankomis pagaminti papuošalai yra vienetiniai, išmąstyti iki smulkmenų, nes kiekvienas dirbinys įkūnija kliento esybę.

Jau daugiau nei prieš keturis dešimtmečius Vytautas su šeima atvyko į uostamiestį.

Beje, menininkas yra pasakęs, jog pastaruoju metu kuriantis menkai mūsų žmonėms suprantamus dalykus. Mat dabartinis jo kūrybinis etapas – pasaulinio masto kompozicijos.

Ir dar, V. Karčiauskas yra pasakęs, jog kuriantiems žmonėms būtina bent trumpam išvažiuoti iš šalies. Negalima čia užsidaryti.

Taigi, jo dukra Jurga Karčiauskaitė-Lago, užsiimanti juvelyrika, puikus to pavyzdys. Išvykusi iš šalies ji tapo žinoma pasaulyje ir priklauso Ispanijos juvelyrų asociacijai. Ji yra dizainerė, juvelyrikos namų YURGA įkūrėja.

Kita dukra Laura Karčiauskaitė-Potet yra Tarptautinį pripažinimą pelniusi vitražistė, kūrybines idėjas subrandinanti Prancūzijoje.

Ir, be abejo, žmona Eugenija, kuri savo juvelyrikos darbais žavi ne vieną.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti