„Vytautas“ „Žalgiriui“ atseikėjo 96 taškus, bet patyrė eilinį pralaimėjimą

Vasario 4 d. Į Prienų sporto areną atvykę žiūrovai nepasigailėjo savo spendimo. Nors tikėtis Prienų-Birštono „Vytauto“ komandos pergalės tikėtis buvo naivu, nes į Prienus atvyko viena iš geriausių Eurolygos komandų – Kauno „Žalgiris“.

Kaip ir galima buvo tikėtis „Betsafe-LKL“ čempionato lyderis rungtynes pradėjo spurtu (0:7), o dar po minutės kauniečių pranašumas siekė 8 taškus (4:12), bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nesuglumo ir po Edvino Šeškaus bei Justo Sinicos tolimų bombų sumažino skirtumą iki 4 taškų (10:14). Visgi, „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio sukrovė 10 taškų (26:36) persvarą, kuria po dviejų kėlinių jau siekė 19 taškų (43:62). Einant į pabaigą trečiajam kėliniui švieslentėje vėl žibėjo tik 10 taškų skirtumas (72:82). Galutinis rezultatas buvo dvigubai prastesnis (96:118), bet „Vytauto“ strategas, kuris šiose rungtynėse buvo neįtikėtinai tylus, po rungtynių nepeikė savo žaidėjų ir pagyrė brolius Ballus ir kitus žaidėjus už gerus veiksmus puolime. Tiesa, V. Šeškus mano, kad gynyboje broliai dar turi pasistengti.

„Vytautas“ į „Žalgirio“ krepšį įmetė 19 tritaškių, o išmetė net 47. Aikštelės šeimininkai padarė tik 8 klaidas, bet beveik dvigubai mažiau sugriebė kamuolių po krepšiais (29/51).„Žalgirio“ pataikymas iš žaidimo siekė 83,33%, o „Vytauto“ tik 43%. Tai ir buvo dvi priežastys, kurie nulėmė kauniečių pergalę.

„Vytautas“ – „Žalgiris“ 96:118 (26:36, 17:26, 29:22, 24:32)

Prieš rungtynes

„Vytauto“ komandoje į apšilimą prieš rungtynes pasirodė Denys Lukašov ir naujokas Rashaun Broadus.
Su „Žalgiriu“ dar nežais Eigirdas Žukauskas, Egidijus Dimša, Paulius Ivanauskas (traumos).

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ spurtu 7:0 (0:7). Pirmus taškus „Vytautui“ pelnė Kervin Bristol (2:7). Praėjus trims pirmojo kėlinio minutėm kauniečiai turėjo 8 taškų persvarą (4:12). Aikštelės šeimininkai įsūdė du tritaškius ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (10:14). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 9 taškai (10:19). Justas Sinica pataikė du baudos metimus (12:19), bet „Žalgiris“ atsakė spurtu 6:0 ir padidino pranašumą iki 13 taškų (12:25). Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. Tomas Dimša sumažino atsilikimą iki 11 taškų (18:29) ir „Žalgirio“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. LiAngelo Ballo ir Regimanto Minioto tolimi metimai sumažino skirtumą iki 9 taškų (24:33), o po pirmojo kėlinio „Vytauto“ deficitas buvo 10 taškų (26:36).

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ padidino skirtumą iki 15 taškų (28:43). Tomo Dimšos ir LiAngelo Ballo tritaškiai ir „Vytautas“ sumažino taškų deficitą iki 13 taškų (35:48). Kėliniui įpusėjus, po Kervino Bristolo taiklaus metimo, komandas skyrė 12 taškų (38:50). Deja, antroje kėlinio pusėje kauniečiai „pabėgo“ ir sukrovė 23 taškų persvarą (38:61). LiAngelo Ballo tritaškis ir taiklūs baudos metimai sumažino „Žalgirio“ persvarą iki 18 taškų (43:61), o po dviejų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas siekė 19 taškų (43:62).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ padidino savo pranašumą iki 24 taškų (43:67) ir tada savo šou surengė LaMelo Ball, įmetės 4 tritaškius iš eilės. „Vytautas“ sumažino skirtumą iki 19 taškų (55:74). Kėliniui įpusėjus Regimantas Miniotas įsūdė dar vieną tolimą metimą ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 18 taškų (58:76). Bet „Vytauto“ krepšininkai nepasitenkino gautu rezultatu. LiAngelo Ball įsūdė du tritaškius, Justas Sinica pataikė dvitaškį ir realizavo baudos metimą ir iš „Žalgirio“ persvaros liko tik 11 taškų (69:80), o po Regimanto Minioto tolimo šūvio komandas skyrė tik 10 taškų (72:82). Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 12 taškų skirtumu (72:84).

Deja, ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai pabėgo ir labai greita padidino savo taškų kraitį iki 18 taškų (72:90). Justas Sinica pataikė tritaškį ir gavo teisę į vieną baudos metimą (76:90). Kėlinio viduryje Kauno ekipa pirmavo 24 taškų skirtumu (80:104). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Rashaun Broadus sumažino atsilikimą iki 17 taškų (91:108). Rungtynes „Žalgiris“ laimėjo 22 taškų skirtumu (96:118).