„Vytautas“ garbingai priešinosi „Žalgiriui“, bet stebuklo nesukūrė

Spalio 3 d. Prienų arenoje Prienų – Birštono „Vytauto“ komanda žaidė „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynes su Kauno „Žalgiriu“. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai po prastai sužaisto pirmojo kėlinio (11:21), antrajame kėlinyje atsitiesė ir po dviejų kėlinių komandas skyrė tik 3 taškai (36:39). „Vytauto“ komanda kovojo įnirtingai ir trečiajame kėlinyje buvo sumažinusi skirtumą iki vieno taško (46:47). Deja, „Žalgiris“ geriau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę rezultatu 70:82.

Prognozės

Be jokios abejonės šių rungtynių favoritas yra „Žalgiris“. Bet, susirinkę į areną „Vytauto“ sirgaliai tiki, jog jų komanda gali pateikti staigmeną ir įveikti LKL čempionus. Dauguma krepšinio specialistų pranašauja, kad žalgiriečiai laimės dviženkliu taškų skirtumu.

Pirmoji rungtynių pusė

Rungtynės prasidėjo taikliu Vaido Čepukaičio metimu (2:0), į kurį „Žalgiris“ atsakė dviem dvitaškiais (2:4). Laimonas Kisielius realizavo vieną baudos metimą ir sumažino skirtumą iki vieno taško (3:4). Kauniečiai atsakė taikliu dvitaškiu iš po krepšio (3:6). „Vytauto“ ataka nepavyko, bet Gytis Sirutavičius perėmė kamuolį į įkalė kamuolį į „Žalgirio“ krepšį (5:6). Deja, kauniečiams pavyko perimti iniciatyvą ir jie likus iki kėlinio pabaigos 3 min. įgijo 10 taškų pranašumą (7:17). Vilmantas Dilys pataikė dvitaškį ir realizavo baudos metimą ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (10:17). Dešimt taškų komandas skyrė ir po pirmojo kėlinio (11:21).

Antroje kėlinio pradžioje „Žalgiris“ vėl pradėjo diktuoti žaidimo sąlygas ir sugebėjo padidinti savo persvarą iki 13 taškų (15:28). Ir tada „Vytautas“ su trenksmu grįžo į žaidimą. Laimonas Kisielius pataikė tritaškį ir realizavo baudos metimą, Gytis Sirutavičius įsmeigė dar vieną tritaškį ir iš „Žalgirio“ persvaros liko tik 8 taškai (22:30). dar po akimirkos G. Sirutavičius sužaidė dar vieną pasigrožėjimo vertą epizodą – perėmė kamuolį ir tiksliai perdavė į priekį pabėgusiam Šarūnui Vasiliauskui, kuris sumažino skirtumą iki 6 taškų (24:30). „Vytautas“ apsigynė, o Vaidas Čepukaitis „Žalgiriui“ paliko tik 4 taškų persvarą (26:30). Kauno krepšininkai padidino savo pranašumą iki 7 taškų (26:33), bet Š. Vasiliausko ir Vytauto Šulskio taiklūs metimai sumažino „Žalgirio“ persvarą iki 3 taškų (30:33). Lietuvos čempionai antrajame kėlinyje dar keletą kartų  pirmavo 7 taškais (30:37, 32:39), bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai surengė dvi sėkmingas atakas ir  po dviejų kėlinių vėl grąžino intrigą (36:39).

Statistika po dviejų kėlinių

„Vytauto“ komandoje taškus pelnė 7 aikštelėje pabuvoję žaidėjai. Vaido Čepukaičio sąskaitoje 8 taškai, 7 pelnė Laimonas Kisielius, po 6 Vilmantas Dilys, Gytis Sirutavičius ir Šarūnas Vasiliauskas. Prienų _ Birštono komanda laimėjo kovą po krepšiais (15/14), padarė 2 klaidomis mažiau nei „Žalgiris (5/7), bet prasčiau metė dvitaškius.

Antroji rungtynių pusė

Trečiojo kėlinio pradžioje „Vytauto“ krepšininkai sužaidė dar vieną įspūdingą atkarpą ir Vaidas Čepukaitis sumažino „Žalgirio“ persvarą iki vieno taško (46:47). Deja, kauniečiai atsakė dar galingesniu spurtu ir likus iki kėlinio pabaigos 2 min. įgijo 13 taškų pranašumą (49:62). Bet Virginijaus Šeškaus laimėjo dviejų minučių atkarpą 7:2 ir sumažino skirtumą iki 8 taškų (56:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dvi minutes komandos negalėjo pelnyti taškų. Dar po minutės Paulius Ivanauskas sumažino „Vytauto“ atsilikimą iki 7 taškų (60:67).
Deja, kėliniui įpusėjus „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų skirtumu (60:71). Bet Prienų -Birštono komanda nesudėjo ginklų – Vilmantas Dilys pataikė tritaškį, Linas Lekavičius pridėjo dvitaškį ir komandas jau skyrė tik 6 taškai (65:71). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. „Žalgiris“ turėjo 7 taškų pranašumą (68:75).
Deja, bet per likusį laiką „Vytautui“ nepavyko sumažinti rezultato. „Žalgiris“ padidino skirtumą iki 12 taškų ir laimėjo rungtynes rezultatu 70:82.

„Vytautas“ – „Žalgiris“ 70:82 (11:21, 25:18, 20:25, 14:18)