Vytautas Vaikšnis įsūdė tris tolimus metimus, o „Guosta“ iškovojo pirmąją pergalę naujame sezone

IMGP8914

Lapkričio 3 d. Prienų sporto arenoje pirmąsias RKL čempionato namų rungtynes žaidė Stakliškių „Guostos“ krepšininkai. Jų varžovai buvo Kauno rajono „Xiaomi-Tornado“ komanda.

Dinamiškos ir įdomios rungtynės baigėsi „Guostos“, kuri sėkmingiau sužaidė lemiamą kėlinį, pergale rezultatu 79:73 (22:18, 16:21, 24:23, 17:11).

Rungtynių pradžią geriau sužaidė svečiai, kurie vienu metu pirmavo 4 taškais (3:7). Visgi, kėliniui įpusėjus Edvardas Straigis rezultatą išlygino (11:11). Po Tautvydo Švedo tritaškio „Guosta“ įgijo 5 taškų persvarą (16:11), o po pirmojo kėlinio Stakliškių krepšininkų pranašumas siekė 4 taškus (22:18).

Antrojo kėlinio pradžioje „Guostos“ komanda padidino savo persvarą iki 7 taškų (29:22). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Stakliškių krepšininkai vis dar pirmavo 5 taškais (36:31). Deja, paskutines dvi kėlinio minutes taškus pelnydavo tik svečiai, ir po dviejų kėlinių „Guosta“ turėjo vieno taško deficitą (38:39).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje „Guosta“ stabdė svečių bandymus įgyti didesnį pranašumą tolimais metimais. Pirmąjį tolimą metimą po didžiosios pertraukos pelnė Edvinas Ignatavičius (44:41), antrąjį – Vytautas Vaikšnis (47:47). Iki pat kėlinio pabaigos vyko atkakli kova. Kauno rajono krepšininkai buvo vienu žingsniu priekyje, bet po trijų kėlinių buvo lygybė (62:62).

IMGP9139

Rungtynių baigtį nulėmė geras darbas gynyboje ir šaltakraujiškas Vytauto Vaikšnio žaidimas, kuris sugebėjo įsūdyti į varžovų krepšį du tolimus metimus (69:67, 75:69). Komandos draugai sėkmingai prasiverždavo į svečių baudos aikštelę ir pelnydavo taškus iš po krepšio. „Guosta“ išsaugojo persvarą iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę 6 taškų skirtumu (79:73).

„Guostos“ gretose pasižymėjo 8 žaidėjai. Daugiausiai taškų į varžovo krepšį įmetė Aurimas Birgelis. Jo sąskaitoje 14 taškų (8 rezultatyvūs perdavimai). 13 taškų pelnė Edvinas Ignatavičius (7 atkovoti kamuoliai), 11 – Vytautas Vaikšnis (10 atkovotų kamuolių, 3/3 tritaškiai), 10 – Edvardas Straigis.

IMGP9019

Vėl nesėkmingai rungtynės susiklostė Rokui Marcinkevičiui, kuris prametė visus metimus (3 dvitaškius ir vieną tritaškį).

Virginijus Šeškus išvedė komandą ir aikštelės nesibaigus rungtynėms. Kaip vertinate jo poelgį?