„Vytautas“ sužaidė sezono rungtynes, bet pralaimėjo

IMGP7292

Spalio 5 d. Prienų sporto arenoje susirinkę sirgaliai pamatė visiškai kitą savo komandą. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai niekuo nenusileido „Lietuvos ryto“ komandai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai net patekę į duobę sėkmingai iš jos išlįsdavo. „Vytautas“ pralaimėjo, bet jo mačas rodo, kad komanda didina apsukas ir gerina savo žaidimą. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus, nors antrajame kėlinyje reikėjo panaikinti 13 taškų deficitą. Ketvirtajame kėlinyje komandai pritrūko sėkmės, nepataikyti metimai iš po krepšio, išsisukę kamuoliai iš krepšio, ir „Lietuvos rytas“ iškovojo labai sunkią pergalę 6 taškų skirtumu (69:75).

„Vytauto“ gretose Tadas Klimavičius pelnė 20 taškų, 18 – Eigirdo Žukausko sąskaitoje.

„Vytautas“ – „Lietuvos rytas“ 69:75 (17:20, 19:16, 24:25, 9:14)

Jau pirma „Vytauto“ ataka pasibaigė taikliu Tomo Dimšos tolimu metimu (3:0), o po gerai sužaisto epizodo gynyboje Brad Tinsley sėkmingai realizavo baudos metimus (5:0). Nors svečiai sumažino skirtumą iki vieno taško (5:4), Virginijaus Šeškaus auklėtiniai po Tado Klimavičiaus pelnytų 4 taškų iš eilės atkūrė 5 taškų persvarą (9:4). Komandos apsikeitė metimais (11:6). Deja, antroje kėlinio pusėje „Vytautas“ leido varžovams įsibėgėti, ir vilniečiai išnaudojo savo progą (11:12). Ir tik tada, po trijų minučių tylos, aikštelės šeimininkų puolimas atsigavo, o po Egidijaus Dimšos taškų jie įgijo 3 taškų persvarą (17:14). Visgi, kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Lietuvos rytas“ ir po pirmojo kėlinio pirmavo trimis taškais (17:20).

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje aikštelėje šeimininkavo svečiai iš Vilniaus. Ir kėliniui įpusėjus „Vytauto“ taškų deficitas jau siekė 13 (20:33). Bet ir tokioje situacijoje aikštelės šeimininkai nepalūžo ir pradėjo žingsnis po žingsnio mažinti skirtumą. Martynas Linkevičius sumažino skirtumą iki 11 taškų (24:35), o paskui įsijungė toliašaudė „Vytauto“ artilerija. Keturi iš eilės tritaškiai ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai panaikino 13 taškų skirtumą (36:36).

Per didžiąją pertrauką abi komandos užsibuvo rūbinėse. Trečiasis kėlinys buvo toks pat įtemptas kaip ir du pirmieji. Tiesa, pirmoje kėlinio pusėje šiek tiek pirmavo „Lietuvos rytas“. Per tris minutes svečiai įgijo 7 taškų persvarą (40:47). Tadas Klimavičius sėkmingai užbaigė dvi komandos atakas ir sumažino skirtumą iki 5 taškų, o Eigirdo Žukausko tritaškis ištirpino vilniečių persvarą iki 2 taškų (47:49). Likus iki trečiojo kėlinio pabaigos 4 min. Eigirdas Žukauskas įsūdė tritaškį ir persvėrė rezultatą „Vytauto“naudai (52:51). Dar po dviejų minučių Justas Sinica padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 3 taškų (59:56). Deja, kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė svečiai, ir po trijų kėlinių komandas skyrė vienas taškas (60:61).

Lemiamame kėlinyje azartas liejosi per kraštus. Tiesa, „Lietuvos rytas“ visą kėlinį turėjo 2-4 taškų persvarą. Deja, „Vytauto“ pastangos perimti iniciatyvą nebuvo sėkmingos ir jis turėjo pripažinti „Lietuvos ryto“ pranašumą (69:75).