„Vytautas“ sukūrė stebuklą – po dviejų pratęsimų išsivežė pergalę iš Liepojos

Laimonas Kisielius pelnė 13 taškų, o Gytis Sirutavičius - 26.

Laimonas Kisielius pelnė 13 taškų, o Gytis Sirutavičius – 26.

Skirmantas Donėla

Gruodžio 11 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė BBL čempionato rungtynes su „Liepaja/Triobet“ komanda, kurią prieš dvi savaites Prienuose įveikė 29 taškų skirtumu (89:60).
Deja, bet rungtynių pradžia Virginijaus Šeškaus auklėtiniams  buvo itin nesėkminga – varžovai spurtavo itin galingai (11:0). „Vytauto“ komandos metimai skriejo pro šalį. Pirmuosius taškus Prienų-Birštono krepšininkai pelnė po 5,5 min. nuo kėlinio pradžios – Dainius Šalenga pataikė dvitaškį (11:2). Vytautas Šulskis sumažino skirtumą iki 7 taškų (11:4). Bet aikštelės šeimininkai nebuvo linkę perleisti iniciatyvos ir atsakė mini spurtu 5:0 (16:4). „Vytauto“ žaidėjai taip pat nesiruošė leisti aikštelės šeimininkams vadovauti. Gytis Sirutavičius pataikė tritaškį, V. Šulskis – dvitaškį su bauda, D. Šalenga – du taškus ir komandas jau skyrė tik du taškai (18:14). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis varžovai apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo 4 taškų deficitą (20:16).

Antrasis kėlinys praėjo be didelių svyravimų. „Vytauto“ komanda pajuto žaidimą, bet lemiamas spurtas nepavykdavo. Aikštelės šeimininkai išsaugojo po dviejų kėlinių 4 taškų persvarą (37:33).

Trečiajame kėlinyje  9 minutes komandos tęsė antrojo kėlinio scenarijų – „Liepaja/Triobet“ pirmavo 4-6 taškais. Visgi, kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė  aikštelės šeimininkai, kurie po trijų kėlinių įgijo 10 taškų persvarą (61:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pradėjo kartotis pirmojo kėlinio košmaras. Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. aikštelės šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą (72:59). Ir tada į lemiamą šturmą pakilo V. Šeškaus kariauna. Domantas Šeškus ir G. Sirutavičius pataikė po tritaškį, Laimonas Kisielius pridėjo 4 taškus ir varžovų pranašumas sumažėjo iki 5 taškų (74:69). Aikštelės šeimininkai realizavo vieną baudos metimą ir padidino savo persvarą iki 6 taškų (75:69). Per likusias dvi minutes taškus rinko tik „Vytauto“ krepšininkai. Pirmiausiai Vaidas Čepukaitis pataikė vieną baudos metimą, V. Šulskis – dvitaškį, o V. Čepukaitis taikliu dvitaškiu išplėšė komandai pratęsimą (75:75).

Pirmajame pratęsime V. Čepukaičio dvitaškis išvedė „Vytautą“ į priekį (75:77), bet aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 5:0 ir vėl pirmavo (80:77). Laimonas Kisielius įsūdė tritaškį ir išlygino rezultatą (80:80). Varžovai atsakė sėkmingomis atakomis ir įgijo 5 taškų persvarą (85:80). Likus iki pirmojo pratęsimo 47 sek. G. Sirutavičius realizavo du baudos metimus ir panaikino aikštelės šeimininkų persvarą (87:87). Bet „Liepajas/Triobet“ komanda baudos metimais įgijo 3 taškų persvarą (90:87). Paskutinei kėlinio atakai „Vytauto“ krepšininkams liko 9 sek. ir jos buvo išnaudotos šimtu procentų. D. Šeškaus mestas tritaškis pasiekė tikslą (90:90).

Antrajame pratęsime V. Šeškaus auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę rezultatu 102:107 ( 20:16, 17:17, 24:18, 14:24, 15:15,12:17).