„Vytautas“ rungtynių pabaigoje prisivijo uteniškius, bet proga iškovoti pergalę nepasinaudojo

Sausio 22 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė LKL čempionato išvykos rungtynes su Utenos „Juventus“ komanda. Pilnas dinamiškumo rungtynes Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pralaimėjo (81:75), nors likus iki rungtynių pabaigos apie 3 min. komandas skyrė tik 2 taškai (75:73). Saulius Kulvietis turėjo 3 progas persverti rezultatą Prienų-Birštono komandos naudai, bet jo metimai skriejo pro šalį. Užtat aikštelės šeimininkai per vieną minutę sugebėjo pelnyti 6 taškus ir šventė pergalę.

„Vytauto“ komandai 25 taškus pelnė Tomas Delininkaitis, 15 pridėjo Artūras Valeika, 10 – jaunasis Regimantas Miniotas.

Prienų-Birštono komandoje, iš rikiuotes iškritus Tomui Dimšai ir Martynui Linkevičiui, pablogėjo rotacija. Dar Virginijui Šeškui turėjo skaudėti galvą nuo Mindaugo Kupšo žaidimo. Ir tada tampa aišku, kad, jei „Vytauto“ komanda nori pakovoti dėl čempionato apdovanojimų, turi stiprinti sudėtį.

IGP2980

Pirmasis kėlinys

„Vytauto“ krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir praėjus 1,5 min. nuo kėlinio pradžios jau turėjo 6 taškų pranašumą (0:6). Deja, netaiklūs metimai leido aikštelės šeimininkams perimti iniciatyvą ir likus iki kėlinio pabaigos apie 4,30 min. jau pirmavo vienu tašku (14:13). „Vytauto“ krepšininkai tęsė netaiklių metimų seriją ir „Juventus“ įgijo 5 taškų persvarą (18:13). Bet pirmasis aikštelės šeimininkų spurtas buvo panaikintas ir likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei Prienų-Birštono komanda vėl pirmavo (21:23). Po pirmojo kėlinio „Vytautas“ išsaugojo vieno taško pranašumą (25:26).

Antrasis kėlinys

Jau kėlinio pradžioje „Juventus“ krepšininkai vėl įgijo 5 taškų persvarą (33:28). Artūro Valeikos taškai kurį laiką neleisdavo aikštelės šeimininkams „pabėgti“ (33;30, 36:32). Bet likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. Utenos krepšininkai jau turėjo 10 taškų persvarą (42:32). Visgi, „Vytautui“ po Artūro Valeikos ir Vytenio Čižausko dvitaškių pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (42:36). Po dviejų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas siekė 8 taškus (45:37).

Trečiasis kėlinys

Kėlinio pradžioje „Vytauto“ situacija pradėjo blogėti. „Juventus“ krepšininkai per 2,5 min. padidino savo persvarą iki 12 taškų (53:41). Bet ir antrasis aikštelės šeimininkų spurtas buvo pristabdytas. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik 3 taškai (53:50). Deja, perimti iniciatyvos nepavyko. Aikštelės šeimininkai po kelių sėkmingų atakų vėl pirmavo 9 taškų skirtumu (59:50). „Vytautas“ turėjo progų sumažinti skirtumą, bet Paulius Ivanauskas prametė baudos metimus. Vėliau pro šalį skriejo ir jo tolimas metimas. Visgi, Vytenio Lipkevičiaus ir Tomo Delininkaičio tritaškiai sugrąžino Virginijaus Šeškaus kariauną į žaidimą (63:58). Po trijų kėlinių Prienų-Birštono komandos deficitas buvo penki taškai (65:60).

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamas kėlinys vėl prasidėjo „Juventus“ komandos pabėgimu (72:60). Tiesa, paklupdyti „Vytautą“ nebuvo taip lengva. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai po Regimanto Minioto taiklių metimų susigrąžino 5 taškų skirtumą (72:67).

Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. Vytenis Čižauskas sumažino atsilikimą iki 2 taškų (75:73). Deja, „Vytautas“ gauta proga perimti iniciatyvą nepasinaudojo. Saulius Kulvietis neišnaudojo trijų progų persverti rezultatą, o aikštelės šeimininkai savo galimybes išnaudojo su kaupu ir laimėjo rungtynes šešių taškų skirtumu (81:75).

„Vytautas“ patyrė dešimtąjį pralaimėjimą.