„Vytautas“ po tragiškos pradžios bandė atsitiesti, bet pergalei pritrūko laiko

Rugsėjo 24 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai „Betsafe LKL“ sezoną pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu „Šiauliams“. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai tragiškai sužaidė pirmąją rungtynių pusę (22:41), antroje iš visų jėgų bandė pasivyti varžovus, ir jiems neblogai sekėsi, bet pergalės iškovoti nepavyko – 59:61 (11:26, 11:25, 17:10, 20:10).

„Vytautui“ 14 taškų pelnė Tadas Klimavičius, 11 – Tomas Dimša, po 10 – Eigirdas Žukauskas ir Bradley Glen Tinsley.

Rungtynių eiga

Pirmosios „Betsafe LKL“ rungtynės Prienų sporto arenoje prasidėjo netaikliais „Vytauto“ metimais ir „Šiaulių“ sėkmingomis atakomis. Aikštelės šeimininkų gretose tik Bradley Tinsley dar pavykdavo pelnyti taškus, kitų žaidėjų metimai buvo tai per trumpi, tai blokuoti varžovų.

Kėliniui įpusėjus svečiai turėjo 6 taškų persvarą (4:10). Deja, bet ir antroje kėlinio pusėje „Vytauto“ puolimas strigo, o „Šiauliai“ didino savo persvarą. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. komandas jau skyrė 11 taškų (9:20), o po pirmojo kėlinio Prienų-Birštono komanda jau turėjo 15 taškų deficitą (11:26).

Per kėlinį praleisti 26 taškai. „Vytauto“ žaidėjai taip ir nesuprato, kaip apsiginti nuo Lauryno Biručio ir Armino Biručio atakų.

Antrajame kėlinyje situacija nesikeitė. „Vytautas“ šaudė pro šalį, o aktyviai žaidžiantys „Šauliai“ didino persvarą (15:35). Antroje kėlinio pusėje ir aikštelės šeimininkams atsirado prošvaisčių – iš tolo pataikė Eigirdas Žukauskas ir Tomas Dimša, bet bendras kontekstas vis dar buvo Antano Sireikos auklėtinių pusėje. Po dviejų kėlinių „Vytauto“ taškų minusas siekė 19 (22:41).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje pradėjo šiek tiek keistis. „Vytautas“ pagerino žaidimą gynyboje ir pradėjo išnaudoti savo šansus puolime. Trečiajam kėliniui įpusėjus, po Justo Sinicos tritaškio, komandas jau skyrė 14 taškų (29:43). Deja, svečiams pavyko spurtuoti ir padidinti skirtumą iki 18 taškų (29:47). Visgi, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai surado, kas gali pelnyti taškus – Tadą Klimavičių. Puolėjas pelnė 6 taškus iš eilės ir „Vytauto“ deficitas sumažėjo iki 12 taškų (39:51).

Lemiamo kėlinio pradžioje tęsėsi Tado Klimavičiaus šou, ir aikštelės šeimininkai sumažino taškų deficitą iki 8 (45:53). „Vytautas“ didino spaudimą, ir likus iki rungtynių pabaigos 3 min. Eigirdas Žukauskas taikliais baudos metimais sumažino skirtumą iki 5 taškų (51:56). Drama aikštelėje tęsėsi. Eigirdas Žukauskas pataikė du baudos metimus (57:61). „Šiauliai“ prametė ir „Vytautas“ gavo šansą. Prie baudos linijos vėl stojo „Vytauto“ komandos kapitonas – 59:61. Iki rungtynių pabaigos liko 6 sek. „Šauliai“ dar kartą prametė baudos metimus. Deja, nors Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atkovojo kamuolį, bet surengti sėkmingos atakos nesugebėjo ir turėjo pripažinti „Šiaulių“ pranašumą dviejų taškų skirtumu (59:61).

Betsafe LKL „Vytautas“ – „Šiauliai“ 59:61 (11:26, 11:25, 17:10, 20:10)