„Vytautas“ po sunkios pradžios ketvirtajame kėlinyje paguldė ant menčių kaimynus dzūkus

Rugsėjo 25 d. Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo sirgalių akivaizdoje iškovojo antrąją pergalę LKL čempionato starte. Pirmose namų rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai 21 taškų skirtumu įveikė Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus – 79:58 (18:22, 24:13, 15:18, 22:5).

Tiesa, toks didelis skirtumas buvo įgytas tik ketvirtajame kėlinyje, kuriame aikštelės šeimininkai leido varžovams įmesti tik 5 taškus.

„Vytauto“ komandoje taškus pelnė 9 žaidėjai, penki iš jų surinko dviženklius taškų kiekius – Artūras Valeika (12), Saulius Kulvietis (11), Martynas Linkevičius (11), Vytenis Lipkevičius (10), Tomas Delininkaitis (10).

Jau pirmoje atakoje „Dzūkija“ pribloškė aikštelės šeimininkus taikliu tritaškiu (0:3). „Vytauto“ atakos buvo tuščios ir Alytaus komanda padidino skirtumą iki 4 taškų (1:5). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sunkiai, bet pradėjo rinkti taškus ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų (7:9). Bet aktyviai žaidusi „Dzūkija“, likus iki kėlinio pabaigos 3 min. įgijo 6 taškų pranašumą (12:18). Mindaugo Kupšo ir Tomo Delininkaičio dvitaškiai leido „Vytautui“ sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (16:18). Bet svečiai iš Alytaus akimirksniu atstatė 6 taškų persvarą (16:22. Martynas Linkevičius sumažino skirtumą iki 4 taškų ir po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo 4 taškų deficitą (18:22).

Antrasis kėlinys prasidėjo „Dzūkijos“ mini spurtu ir dzūkai įgijo 8 taškų pranašumą (18:26). Tiesa, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai neleido varžovams įsibėgėti ir Vytenio Čižausko tritaškis sumažino skirtumą iki vieno taško (27:28). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (30:30). Lygybė buvo ir likus iki kėlinio pabaigos 3 min. (33:33).
Po 1,5 žaidimo minutės priekyje buvo „Dzūkija“ (33:35), bet „Vytauto“ krepšininkai kėlinį užbaigė tikru tritaškiu uraganu ir po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai jau turėjo 7 taškų persvarą (42:35).

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar vienu T. Delininkaičio tritaškiu ir „Vytautas“ įgijo 10 taškų pranašumą (45:35). Deja, bet praėjus 3 min. komandas skyrė tik vienas taškas (45:44).
Dar po minutės jau pirmavo „Dzūkija“ (47:49).
Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas persvėrė rezultatą aikštelės šeimininkų naudai (51:49). Komandos apsikeitė tritaškiais ir likus iki kėlinio pabaigos minutei „Vytautas“ pirmavo 2 taškais (54:52), o po trijų kėlinių – 4 taškais (57:53).

Lemiamas kėlinys prasidėjo Pauliaus Ivanausko tritaškiu (60:53). Po Vytenio Lipkevičiaus tolimo metimo „Vytautas“ įgijo 9 taškų persvarą (65:56). „Dzūkijos“ paimta minutė nesustabdė Virginijaus Šeškaus kariaunos spurto.
V. Lipkevičius ir Artūras Valeika sėkmingai užbaigė atakas ir Prienų – Birštono komandos pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų (71:58).
Likus iki rungtynių pabaigos 2 min. „Vytautas“ pirmavo 16 taškų skirtumu (74:58). T. Delininkaitis įsūdė tritaškį (77:58), M. Kupšas realizavo du baudos metimus (79:58) ir Prienų – Birštono komanda iškovojo antrąją pergalę LKL čempionato starte 21 tašku skirtumu – 79:58 (18:22, 24:13, 15:18, 22:5).