„Vytautas“ paskutinėmis rungtynių minutėmis patyrė apmaudų pralaimėjimą

Rugsėjo 27 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo aikštėje patyrė apmaudų pralaimėjimą rungtynėse su Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais – 80:84 (19:19, 20:17, 21:19, 20:29). Dar ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai turėjo 9 taškų persvarą (71:62), bet antroje kėlinio pusėje išleido iniciatyvą iš savo rankų ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

IMGP2853

„Vytauto“ gretose Justas Sinica pelnė 16 taškų, Egidijus Dimša – 12 (9 atkovoti kamuoliai), Tadas Klimavičius – 12, Martynas Linkevičius – 11.

Dvi pirmąsias pirmojo kėlinio minutes abiejų komandų metimai skriejo pro šalį. Ir nors pirmuosius taškus pelnė Tomas Dimša (2:0), svečiai iš Alytaus atsakė taikliu dvitaškiu, o vėliau realizavo vieną iš dviejų uždirbtų metimų (2:3). Visgi „Vytautui“ pavyko perimti iniciatyvą ir kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (9:5). Po Brad Tinsley ir Tado Klimavičiaus taiklių metimų Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau turėjo 6 taškų pranašumą (13:7). Bet „Dzūkijos“ komanda nebuvo linkusi leisti „Vytautui“ pabėgti. Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. komandas skyrė tik 1 taškas (15:14), o pirmasis kėlinys pasibaigė taikiai (19:19).

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje aikštelės šeimininkai Egidijaus Dimšos ir Eigirdo Žukausko pastangomis vėl įgijo 5 taškų persvarą (28:23). „Dzūkijos“ trenerių štabas paėmė minutės pertraukėlę ir dzūkams pavyko sustabdyti „Vytauto“ spurtą (30:28). Alytaus komanda taip įsismagino, kad netgi persvėrė rezultatą savo naudai (33:34). Visgi, du Justo Sinicos tolimi metimai padėjo Prienų-Birštono komandai po dviejų kėlinių pirmauti trimis taškais (39:36).

Po didžiosios pertraukos situacija nesikeitė. „Vytautas“ įgydavo persvarą (43:38, 50:43)), o „Dzūkija“ panaikindavo (43:41, 52:52). Trečiojo kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai dar kartą spurtavo ir prieš lemiamą kėlinį turėjo 5 taškų pranašumą (60:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Vytautas“ po Tado Klimavičiaus dvitaškio įgijo net 9 taškų persvarą (71:62), o kėliniui įpusėjus komandas skyrė 8 taškai (75:67). Deja, antroje kėlinio pusėje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai perleido iniciatyvą į svečių rankas. Likus iki rungtynių pabaigos apie 2 minutėms švieslentėje žibėjo lygus rezultatas (76:76). Deja, paskutinių minučių nervų karą ištvėrė „Dzūkija“, kuri laimėjo rungtynes 4 taškų skirtumu (80:84). Tiesa, likus iki rungtynių pabaigos 12 sek. komandas skyrė du taškai (80:82). „Vytautas“ turėjo kamuolį savo rankose, bet Brad Tinsley tolimas metimas buvo netaiklus, o kamuolį atkovojo dzūkai. Ir tai buvo pabaiga bei antrasis pralaimėjimas savo aikštelėje prieš pagrindinius konkurentus kovoje dėl aštuntuko.