„Vytautas“ pasismagino Alytuje – varžovai įveikti 30 taškų skirtumu

Prieš rungtynes su „Dzūkija“ „Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus apie būsimą susitikimą kalbėjo šiek tiek su baime. Pasak jo, dvi savaitės be rungtynių galėjo paveikti pagerėjusį komandos žaidimą. Bet treneris be reikalo jaudinosi, nes komanda Alytuje sužaidė taip galingai, kad aikštelės šeimininkai neturėjo jokių šansų šiose rungtynėse. Pirmajame kėlinyje  pirmąjį smūgį dzūkams sudavė Justas Sinica, pelnęs 12 taškų iš eilės ir sukūręs gerą pradžią (6:14). Po pirmojo kėlinio „Vytautas“ įgijo 8 taškų (17:25) pranašumą. Iš antrojo kėlinio pradžios „duobės“ Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išlipo galingai ir po dviejų kėlinių padidino savo persvarą iki 12 taškų (33:45). Visus taškus ant „i“ „Vytautas“ sudėjo trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 15 taškų skirtumu ir leido varžovams pelnyti tik 6 taškus. Prieš paskutinį kėlinį Prienų-Birštono komanda turėjo 27 taškų persvarą (39:66). Ketvirtojo kėlinio pradžioje  dzūkių blyksnį (47:69) „Vytauto“ krepšininkai labai greitai užgesino ir laimėjo rungtynes 30 taškų skirtumu (60:90).

„Vytautui“ 17 taškų pelnė Justas Sinica, 16 – Egidijus Dimša, 14 – Edvinas Šeškus, 12 – Eigirdas Žukauskas, 11 – Martynas Linkevičius.

„Dzūkija“ – „Vytautas“ 60:90 (17:25, 16:20, 06:21, 21:24)

IMGP29491

Rungtynių pradžia abiem komandoms nebuvo sėkminga, nes pirmas 3 mačo minutes ekipos pelnė tik po du taškus (2:2). Bet tada užtekėjo Justo Sinicos žvaigždė. Puolėjas pelnė tritaškį (2:5), realizavo 3 baudos metimus (4:8), įsūdė dar du tolimus metimus, ir „Vytautas“ įgijo 8 taškų (6:14) persvarą. „Dzūkijos“ komandos trenerių štabas paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nesustabdė svečių iš Prienų. Tomas Dimša užbaigė sėkmingą „Vytauto“ ataką ir uždirbo baudos metimą (8:21). Visgi, aikštelės šeimininkai sugebėjo kėlinio pabaigoje sumažinti skirtumą iki 8 taškų (17:25).

Antrojo kėlinio pradžioje alytiškiai pradėjo sistemingai mažinti atsilikimą, ir po trijų su puse žaidimo minučių komandas skyrė tik 3 taškai (26:29). Taškų badą nutraukė tolimas Eigirdo Žukausko metimas (26:32), o Egidijaus Dimšos geri epizodai sugrąžino „Vytautui“ dviženklį pranašumą (26:36). Tomas Dimša buvo taiklus nuo tritaškių zonos, o Eigirdas Žukauskas pelnė taškus iš po krepšio, ir Prienų-Birštono komandos persvara padidėjo iki 13 taškų (28:41). Per likusias dvi minutes Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išlaikė gan saugų pranašumą ir po dviejų kėlinių pirmavo 12 taškų skirtumu (33:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai iš Prienų padidino savo taškų kraičio skirtumą  iki 19 (35:54). Aikštelės šeimininkai paėmė minutės pertraukėlę, bet ir šį kartą nebuvo surasta priešnuodžių prieš „Vytauto“ puolimą ir plieninę gynybą. Dviejų minučių Edvino Šeškaus šou, ir Prienų-Birštono krepšininkai įgijo 24 taškų persvarą (37:61). Per likusias 2,5 min. „Vytauto“ komanda išlaikė pergalingą tempą ir padidino savo pranašumą iki 29 taškų (37:66), o po trijų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 27 taškais (39:66).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai pataikė du tritaškius ir sumažino skirtumą iki 22 taškų (47:69). Tokia kėlinio pradžia nepatiko Virginijui Šeškui ir jis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos „Vytautas“ laimėjo keturių minučių atkarpą 14:0, padidino persvarą iki  36 taškų (47:83) ir jau niekas neabejojo Prienų-Birštono komandos pergale. Likus iki rungtynių pabaigos 2 min. komandas skyrė 28 taškai (55:83). Tada darbo ėmėsi Martynas Linkevičius. Jo taškai sugrąžino „Vytautui“ 33 taškų pranašumą (57:90), o rungtynės buvo laimėtos 30 taškų skirtumu (60:90).