„Vytautas“ nesustoja. Utenoje įveiktas „Juventus“

balandžio 19 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo trečią pergalę iš eilės. Šį kartą Utenoje buvo įveiktas „Juventus“ (80:67).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atlaikė didžiulį spaudimą. Lemiamo kėlinio pirmoje pusėje komanda buvo pelniusi tik du taškus (54:55), bet antroje prasinešė lyg uraganas (pelnyti 25 taškai) ir iškovojo labai svarbią pergalę.

Utenoje „Vytautas“ vėl sužaidė užtikrintai ir pagirtinai. Visi žaidėjai, kuriems strategas suteikė galimybę, aikštelėje kovojo iš visos širdies ir jautėsi galingas komandos vieningumas.

Pirmuose trijuose kėliniuose aikštelės šeimininkai 3 kartus buvo įgiję 5-6 taškų persvarą (11:6, 30:24, 44:38), bet „Vytauto“ stratego laiku paimtos minutės leido komandai sėkmingai likviduoti atsilikimus ir netgi įgyti pranašumą (11:13, 30:31, 44:45). Sunkiai pradėtas ketvirtasis kėlinys buvo vainikuotas įspūdinga pergale.

IMGP3880

Komandą į priekį vedė sezono rungtynes sužaidęs Rashaunas Broadusas (17 taškų). Egidijaus Dimšos sąskaitoje 16 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Ilgai tylėjęs prabilo komandos kapitonas Eigirdas Žukauskas, kuris pelnė pirmus 3 komandos taškus, o likusius ketvirtajame kėlinyje. Jo sąskaitoje 12 taškų, 9 atkovoti, 3 perimti kamuoliai. 12 taškų pelnė ir Justas Sinica. Edvinas Šeškus į varžovų krepšį įmetė 8 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Prie komandos pergalės prisidėjo visi žaidėjai.

„Juventus“ – „Vytautas“ 67:80 (13:13, 17:18, 16:22, 21:27)

IMGP3694

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų netaikliais metimais, klaidomis, ir 3,5 min. krepšiai buvo užrišti. Taškų badą užbaigė Eigirdas Žukauskas, pataikęs vieną baudos metimą (0:1). „Juventus“ rezultatą išlygino taip pat baudos metimu (1:1). Krepšiai atsirišo. Eigirdas Žukauskas pataikė dar du baudos metimus (1:3). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (3:3). Po Rashauno Broaduso dvitaškio „Vytautas“ įgijo 3 taškų persvarą (3:6).

Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. mače buvo lygybė (6:6). „Vytauto“ strategas išleido LiAngelo Ballą, bet puolėjui nepasisekė. LiAngelo suklupo ir gavo traumą. Aikštelės šeimininkai pratęsė spurtą ir pabėgo (11:6). Egidijus Dimša pataikė dvitaškį (11:8). Virginijus Šeškus paėmė minutės pertraukėlę. Ir toks sprendimas pasiteisino. Rashaunas Broadusas pelnė tritaškį, Egidijus Dimša pridėjo dvitaškį ir „Vytautas“ perėmė lyderystę (11:13). Visgi, po pirmojo kėlinio buvo lygybė (13:13).

Antrajame kėlinyje prabilo „Vytauto“ tolimoji artilerija, o pirmuosius tritaškius įsūdė Martynas Linkevičius, kuris pradeda atgauti sau įprastą žaidimo formą. Po jo ir Rashauno Broaduso tritaškių „Vytautui“ pavykdavo atlaikyti aikštelės šeimininkų atakas (25:24). Visgi, „Juventus“, likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min., jau turėjo 6 taškų persvarą (30:24). V. Šeškaus paimta minutės pertraukėlė padėjo komandai panaikinti taškų deficitą. Justas Sinica pataikė tritaškį, Egidijus Dimša realizavo baudos metimus, Kervinas Bristolis pataikė dvitaškį ir „Vytautas“ po dviejų kėlinių įgijo vieno taško pranašumą (30:31).

Trečiojo kėlinio pradžioje Justo Sinicos tritaškis leido Prienų-Birštono komandai pirmauti 2 taškais (32:34), o po Edvino Šeškus dvitaškio „Vytautas“ jau pirmavo 4 taškais (34:38). Deja, bet „Juventus“ nebuvo nusiteikęs leisti V. Šeškaus kariaunai pabėgti ir atsakė spurtu 10:0 (44:38). Sunerimęs svečių strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Ir toks sprendimas pasiteisino su kaupu. Į varžovų krepšį įkrito dar 3 tolimi metimai, ir po trijų kėlinių „Vytautas“ pirmavo 7 taškais (46:53).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus, kai „Vytautas“ daugiau nei 3 min. nesugebėjo pelnyti taškų. Tiesa, pirmosios pusės taškų badas buvo su kaupu viršytas antrojoje, kurią svečiai laimėjo 12 taškų skirtumu (25:13), o rungtynes rezultatu 80:67.