„Vytautas“ gavo antausį ir baigė pasirodymą Europoje

IMGP0082

Rugsėjo 21 d. Prienų-Birštono komanda žaidė atsakomąsias FIBA Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo rungtynes su „Donar“ komanda iš Groningeno (Olandija). Deja, Virginijaus Šeškaus kariauna neprilygo svečiams ir beviltiškai pralaimėjo rungtynes 23 taškų skirtumu (61:84).

„Vytautas“ – „Donar“ 61:84 (14:26, 10:25, 22:18, 15:15).

„Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog šioje situacijoje yra tik vienas geras aspektas -sutaupyti pinigai. Pasak vyr. trenerio, rungtynės parodė, kad būtinas pajėgus įžaidėjas, nes komanda nekontroliuojama: „Padaryta 20 vaikiškų klaidų ir daugiausiai puolime. Kodėl taip yra, negaliu įsivaizduoti. Žaidėjai darė aikštelėje viską, tik ne tai, apie ką kalbėjome. Tikra katastrofa“.

V. Šeškus pabrėžė, jog pertraukos metu žaidėjams priminė, kad pažiūrėti į jų rungtynes susirinko sirgaliai, ir jam gėda, kad jie mato tokį žaidimą. Šešias trečiojo kėlinio minutes „Vytautas“ parodė, jog gali žaisti, bet ilgesniam laikui nei jėgų, nei sumanumo neužteko.

„Vytauto“ gretose daugiausiai taškų pelnė Brad Tinsley (14), 12 – Eigirdo Žukausko sąskaitoje. Bet abu žaidėjai kartu suklydo 5 kartus.

Rungtynės prasidėjo „Vytauto“ klaidomis ir sėkminga „Donar“ ataka (0:2). Tik praėjus 2 min. nuo kėlinio pradžios Eigirdui Žukauskui pavyko pelnyti pirmuosius taškus (3:2). Deja, klaidos tęsėsi, ir varžovai įgijo 3 taškų persvarą (3:6). Egidijaus Dimšos dvitaškis ir Martyno Linkevičiaus vienas taiklus baudos metimas leido aikštelės šeimininkams išlyginti rezultatą (6:6). Dar dvi klaidos puolime suteikė „Donar“ krepšininkams progą įgyti 4 taškų pranašumą (6:10). Karlio Apsičio tolimas metimas sumažino skirtumą iki vieno taško (9:10). Deja, bet per likusias pirmojo kėlinio keturias minutes „Vytautas“ sugebėjo pelnyti tik 5 taškus, o varžovai linksminosi, kaip galėjo ir norėjo. Po pirmojo kėlinio „Vytauto“ taškų deficitas siekė 12 taškų (14:26).

Kai kėlinio pradžioje Eigirdas Žukauskas pelnė greitą dvitaškį (16:26), atrodė, „Vytautas“ pradės žaisti. Deja, geras noras virto į šnipštą. Prienų-Birštono komandos puolimas atsimušdavo lyg į betoninę sieną, o gynyba buvo visiškai kiaura. Varžovai tolo kosminiu greičiu ir kėliniui įpusėjus turėjo 18 taškų persvarą (21:39), o po dviejų kėlinių net 27 taškų (24:51).

Kėlinį „Vytauto“ komanda pradėjo aktyviai ir net šešias minutes išlaikė varžovus be taškų. Per tą laiką sugebėjo sumažinti skirtumą iki 14 taškų (39:53). Deja, per likusias keturias minutes aikštelės šeimininkai nebuvo tokie agresyvūs, svečiai atsigavo ir vėl susigrąžino daugiau nei įtikinamą persvarą (46:69).

Kėlinio pradžioje Brad Tinsley pelnė dvitaškį (48:69). Bet „Donar“ krepšininkai neleido „Vytautui“ įsibėgėti ir padidino savo persvarą iki 29 taškų (48:77). Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 23 taškų (61:84).

Epilogas

Štai ir pasibaigė „Vytauto“ žygis FIBA Čempionų lygos turnyre.

Rungtynes stebėjo ir Regimantas Miniotas, kuris jau  pradėjo reabilitaciją.  Žaidėjas pranešė, jog jokių lūžių neturėjo, tik buvo plyšęs kojos raumuo. Jis jau vaikšto ir stiprina koją. Universiadoje jis nusileido ant varžovo kojos ir gavo traumą. Regimantas pasiryžęs kuo greičiau prisijungti prie komandos.