Vytautas Bubnys: „Man tėviškė, tai visa, ką akys užmato…”

IMGP6405

Vilija Čiapaitė

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salė – sausakimša. Juk rugsėjo 9-oji ypatinga diena ne tik mums, bet ir mylimam rašytojui Vytautui Bubniui, nes jam 85-eri!

Savo gimtadienio proga rašytojas, lanksčiai laviruodamas su laiku, mus nudžiugino dar dažais kvepiančia naujutėlaite knyga „Iš stalčiaus dugno”, kurioje gražiai eilutėmis sugulė dienoraščio (beje, dienoraščių turinys niekur nebuvo publikuotas) mintys. Jame autorius atvirauja portretinių eskizų ir Indijos motyvų prisiminimais. Tačiau taip norisi pasidžiaugti jubiliato diena, kuri ypatinga, šventiška, nenusakomai jautri.

Vytautas Bubnys su savo gyvenimo palydove Elena Kurklietyte visų pirma aplankė parodėlę, kurioje įamžintos akimirkos jam priminė gyvenimo akimirkas, ramiai gulėjusias, kaip sakoma, stalčiaus dugne. Kiekviena nuotrauka pralinksmino ne tik jį, bet ir šalia esančius. Juk akimirkos vertos milijono, o gal, sakyčiau, tai neįkainojamas gyvenimo lobis.

Rašytojo išleistos knygos verčiamos į daugelį pasaulio kalbų, nes jo ranka, puikiai įvaldžiusi plunksną, geba atrasti savo kūrybos mylėtojų visur. Juk ne kiekvienas sugeba turtinga, gražia ir neapsakomai jautria mintimi nukelti skaitytoją į laikus, kurie tiek jauną, tiek vyresnio amžiaus skaitytoją panardina į išgyvenimų jūrą.

Vytautas Bubnys – tai tos kartos rašytojas, kuris kartu augo, brendo su mūsų krašto didžiavyriais – Justinu Marcinkevičium, Jonu Kazlausku, Vinco Mykolaičiu Putinu ir kitais. Prienų kraštas tikrai turi ypatingų gamtos galių, nes čia gimę ne tik šalyje, bet ir už jos ribų žinomi žmonės, kuriais didžiuojamės.

Rašytojas, įdėmiai klausydamasis kalbėjusiųjų, dažnai smakrą parėmė ranka, o tai tarsi jo dėmesingumo ženklas aplinkiniams. Juk jo buvimas, įsiklausymas, pokalbis su paprastu žmogumi toks žemiškas ir nuoširdus.

Vytauto Bubnio žmona Elena Kurklietytė, gyvenimo ir kelionių palydovė, juokaudama papasakojo, kaip šauniai sugebėdavo pakelti nuotaiką ir nematoma ranka pastūmėdavo sutuoktinį nesustoti ir mintis suguldyti eilutes būsimuose romanuose. Tai nuostabus tandemas, kuriuo mes džiaugiamės, skaitydami kūrinius, pripildytus turtingos lietuviškos kalbos.

Jubiliato pasveikinti atvyko didžiulis būrys žmonių. Tai Stasys Lipskis, žurnalistas, literatūros kritikas, publicistas, profesorius Petras Bražėnas, literatūros kritikas, pedagogas, „iščiupinėjęs” rašytojo kūrinius, Seimo narys Andrius Palionis, Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bei būrys draugų, giminių, pažįstamų ir, žinoma, sūnus Vygintas.

Tačiau ne vien kalbomis buvo sveikinamas Vytautas Bubnys. Nuostabiomis dainomis Prienų „Žiburio” gimnazistai sujaudino ne vieną, aktorės Gražinos Urbonaitės jautrus ištraukų skaitymas privertė kai ką nubraukti ašarą, o Prienų meno mokyklos mokytojų ansamblio surengtas mini koncertas-pasveikinimas buvo puiki dovana jubiliatui ir atėjusiems jo pagerbti.

Rašytojas Vytautas Bubnys, paklaustas, kada jautėsi laimingas, be jokių apmąstymų ir pagalvojimų atsakė: „Aš visada laimingas”. O dar pridūrė: „Man tėviškė, tai visa, ką akys užmato…”

Po renginio susirinkusieji dar ilgai nenorėjo paleisti rašytojo. Juk buvimas tarp savų žmonių jam tarsi antrasis kvėpavimas, o atėjusiems susitikti su Vytautu Bubniu – gyvenimo akimirka, kurią nešios ilgai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti