„Vytautas“ antroje rungtynių pusėje neprilygo „Ventspils“ komandai

_IGP0116

Prienų-Birštono „Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus po rungtynių su Južno „Chimiku“ paklaustas, kaip vertina komandos žaidimą, atsakė, jog komandos pajėgumas pasimatys po mačo su „Ventspils“ krepšininkais.

Ką gi, treneriui bus apie ką pamąstyti, nes jo auklėtiniai tik pirmoje mačo pusėje sugebėjo pasipriešinti svečiams iš Latvijos.  Antroje rungtynių pusėje „Vytauto“ žaidimas visiškai išsiderino ir Prienų-Birštono komanda patyrė skaudų pralaimėjimą.

Rungtynės su „Ventspils“ prasidėjo be žvalgybos. Abi komandos aktyviai gynėsi, o ir puolime buvo gan agresyvios. Ilgą laiką vyko apylygė kova. Antroje kėlinio pusėje „Ventspils“ krepšininkai surengė keletą gerų atakų ir įgijo 5 taškų persvarą (9:14). Tiesa, aikštelės šeimininkai sugebėjo iki kėlinio pabaigos sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (12:14).

Antrojo kėlinio pradžioje „Vytautas“ panaikino turėtą taškų deficitą (20:19), bet svečiai iš Latvijos nesiruošė atiduoti iniciatyvos ir likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. įgijo 4 taškų persvarą (27:31). Visgi, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugebėjo iki kėlinio pabaigos panaikinti deficitą ir išlyginti rezultatą (31:31).

Trečiajam kėliniui įpusėjus rezultatas vis dar buvo lygus (41:41), bet antroji pusė prasidėjo galingu „Ventspils“ komandos spurtu ir „Vytauto“ nesugebėjimu pelnyti taškų.
Likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min. svečių iš Latvijos persvara jau buvo 14 taškų (41:55). Tiesa, per vieną minutę „Vytautas“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (49:55), bet neilgam. „Ventspils“ po trijų kėlinių susigrąžino dviženklį pranašumą (49:59).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Vytauto“ taškų badas tęsėsi dar porą minučių, per kurias „Ventspils“ padidino savo pranašumą iki 16 taškų (49:65). Regimantas Miniotas pataikė retą tritaškį (52:65), bet jis netapo spurto pradžia. „Vytautas“ atrodė sugniuždytas. Varžovai šeimininkavo aikštelėje, skirtumas augo kaip ant mielių ir likus iki rungtynių pabaigos 4 min. siekė 19 taškų (55:74).

Virginijaus Šeškaus paimta minutė nelabai padėjo. Po minutės  „Ventspils“ jau pirmavo 22 taškų skirtumu (59:81). Tiesa, „Vytautas“ rungtynių pabaigoje sumažino skirtumą iki 16 taškų (70:86), bet patyrė skaudų pralaimėjimą.