Vyriausybės atstovas pareikalavo Tarybos priimti sprendimą dėl E. Visocko nusižengimo

Meras Alvydas Vaicekauskas ir buvęs Savivaldybės administracijos direktorius, Tarybos narys Egidijus Visockas

Meras Alvydas Vaicekauskas ir buvęs Savivaldybės administracijos direktorius, Tarybos narys Egidijus Visockas

Vacys Staknys

Prienų rajono Savivaldybės taryba gegužės mėnesio posėdyje priėmė sprendimą nepritarti sprendimo projektui, pagal kurį mero sudaryta komisija turėtų patikslinti savo išvadą. Primename, jog buvo konstatuota, kad E. Visockas „netinkamai ir aplaidžiai vykdė savo pareigas“, „nevykdė LR korupcijos prevencijos įstatymo nuostatų“, „galimai neteisėtai priėmė 2018.11.22 d. įsakymą“ bei „Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai nurodė neteisingą informaciją“.

Tiesa, komisija jokios nuobaudos nepasiūlė, motyvuodama, jog baigėsi E. Visocko, kaip Administracijos direktoriaus, kadencija. Ir toks komisijos išvados kvalifikavimas prieštaravo galiojantiems teisės aktams. Todėl ir buvo paruoštas sprendimo projektas, kuris įpareigotų komisiją patikslinti savo išvadą, nedarant prielaidų dėl E. Visocko darbinio statuso. Deja, kaip buvo paminėta aukščiau, Taryba balsų dauguma ne tik neleido komisijai patikslinti išvados, bet ir pati jokio sprendimo dėl nustatyto E. Visocko nusižengimo nepriėmė.

Birželio 10 d. Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje tarnyba pateikė Prienų rajono Savivaldybės tarybai reikalavimą priimti sprendimą dėl E. Visocko nusižengimo, kurį nustatė mero sudaryta komisija.

Buvęs Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorius, dabar Tarybos narys, Egidijus Visockas visą laiką tvirtino, kad pačios komisijos sudarymas ir jos išvada – politinis veiksmas, nes, jo manymu, jis nieko nepažeidė.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas Tarybos sprendimą nepritarti sprendimo projektui dėl išvados patikslinimo, įvardino „kaip atrodantį šioje situacijoje teisingiausiu“. Pasak Tarybos pirmininko, „neverta gaišti laiko, vis tiek baigėsi kadencija. Formaliai gali būti nuobauda, bet Darbdavys priėmė sprendimą nepritarti komisijos išvadai“.

Situacija keičiasi, ir Taryba privalės priimti sprendimą dėl nuobaudos. Rinkimai jau pasibaigė, bet gali atsitikti taip, jog jų šmėkla vis dar klajoja po Prienų rajono savivaldybės koridorius.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti