VTEK sprendimas dėl mero A. Vaicekausko gali smogti politikui ir pagal partinę liniją

IMGP0058

Vacys Staknys

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos verdiktas, jog Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 4 ir 6 punktai, 7 straipsnio 1 dalis). Taip pat VTEK konstatavo pažeidimą politikui pažeidus VPIDVTĮ reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys)“

sudomino LSDP vadovybę, o partijos pirmininkas Gintautas Paluckas BNS sakė: „Paaiškėjusią informaciją įvertins partijos Etikos ir procedūrų komisija. Mes labai rimtai žiūrime į tuos dalykus, nes tai yra reputacinis klausimas ne tik mero, bet ir visos partijos“.

Primenu, jog Prienų socialdemokratai Alvydą Vaicekauską norėtų dar kartą matyti mero kėdėje, pirmieji patvirtinę jį kandidatu į merus būsimuose savivaldos rinkimuose. O ir pats meras įsitikinęs, jog per šią kadenciją kartu su komanda nuveikė daug gerų darbų rajono žmonių labui.

Reakcijos į VTEK sprendimą ilgai laukti nereikėjo. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas išplatintame pranešime rašo, jog „nesutinka, kad pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus, todėl skųs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) 2018 m. liepos 11 d. priimtą sprendimą“.

Pranešime rašoma, jog „meras įsitikinęs, kad VTEK neteisėtai konstatavo, kad VPIDVTĮ nuostatos buvo pažeistos šiurkščiai“ ir „užtikrina, kad vykdydamas rinkėjų patikėtas pareigas niekada nesiekė ir neturėjo jokios asmeninės naudos ir nuoširdžiai dirba dėl Prienų krašto žmonių“.

Kaip paveiks VTEK sprendimas A. Vaicekausko politinę karjerą, LSDP Prienų skyriaus pirmininkas kol kas atsakymo neturėjo.

Taip pat skaitykite

7 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti