VKEKK vienašališkai nustatė šilumos kainą Prienų rajone centralizuotai teikiamai šilumai

Gelbėkit vaikus

DSC_0064

 kvitrina.com

 Prienų rajono savivaldybės gyventojai, kurie gauna šilumos energiją centralizuotai, prieš Kalėdas sulaukė geros žinios iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos – po Naujųjų metų jiems bus pradėta grąžinti permoka, kuri susidarė po to, kai rajono šilumos ūkį į savo rankas iš privačios bendrovės perėmė savivaldybės įmonė, nes Kainų ir energetikos komisija beveik metus skaičiavo bazinę kainą.

2017 m. gruodžio 22 d. komisija vienašališkai nustatė šilumos kainos dedamąsias. Šis sprendimas turi įsigalioti nuo 2018 m. sausio 1 d., o kainoje gyventojams atsispindės nuo vasario 1 d. Deja, Prienų rajono Savivaldybės taryba dėl nepaaiškinamų priežasčių nesugebėjo nuo 2017.09.26 d. patvirtinti AB „Prienų šilumos tinklai“ pateikto projekto dėl šilumos kainos nustatymo antriesiems bazinės šilumos kainos galiojimo metams. Įstatymas nurodo, kad Savivaldybės taryba privalo per 30 d. nuo projekto gavimo nustatyti perskaičiuotos šilumos kainą.

Tiesa, ir 2015 metais Prienų rajono Savivaldybės taryba iš pradžių AB „Prienų šilumos tinklai“ buvo patvirtinusi UAB „Prienų energija“ kainą ir tik vėliau ji buvo sumažinta, atsižvelgiant į šilumos gamybai naudojamo kuro rūšį. 

Primename, jog po to, kai 2015 m. rugsėjo 1 d. AB „Prienų šilumos tinklai“ perėmė rajono šilumos ūkį iš UAB „Prienų energija“, daugiau nei metus gyventojams tiekė šilumą pagal „Prienų energijai“ paskaičiuotą bazinę kainą su korekcijomis dėl naudojamos kuro rūšies. Būtent biokuro dedamoji leido bendrovei iškart tiekti gyventojams šilumą mažesnėmis kainomis. 

Tokia situacija lėmė, jog gyventojai už šilumą daugiau nei metus permokėdavo, nes AB „Prienų šilumos tinklai“ pateiktame projekte skaičiavimai rodė, kad savivaldybės įmonės pastovios išlaidos, dalyvaujančios šilumos gamyboje, mažesnės nei iki tol šilumos ūkį valdančios UAB „Prienų energija“.

Tai patvirtino ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. 

Praėjus metams, kai galioja AB „Prienų šilumos tinklai“ nustatyta bazinė kaina, ir ją perskaičiavus, buvo įvertinta ir permokų suma, kuri sudarė 825 000 eurų. Ši suma šilumos gavėjams bus grąžinta per 5 metus.

Portalo žiniomis, Prienų rajono savivaldybė laikosi pozicijos, jog nieko blogo neatsitiko VKEKK vienašališkai nustačius šilumos kainą, nes Komisija dar šiek tiek  sumažino AB „Prienų šilumos tinklai“ pristatytą tvirtinimui kainą. Pasak mero patarėjos Jūratės Zailskienės, jei kaina būtų patvirtinta Taryboje, tai po Komisijos sprendimo reikėtų ją dar kartą tvirtinti. Šiuo atveju naujos kainos nustatymo grandinė sutrumpėjo ir yra palanki gyventojams. Jūratės Zailskienės teigimu, naujoji kaina gyventojams įsigalios 2018 m. vasario 1 d.

Mero patarėja taip pat pasakė, jog vyksta tyrimas, kodėl AB „Prienų šilumos tinklai“ atsiųsta informacija pasimetė.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Susirūpinęs

  Ačiū, tik patvirtinote, kad Prienų savivaldybės administracija yra neįgali spręsti gyventojams aktualius klausimus ir organizuoti tarybos darbą.
  Rinkėjams per kitus rinkimus tikrai nebus sunku apsispręsti , už ką balsuoti.

  Atsakyti
 2. Eleonora

  Žurnalistui reikėtų atnaujinti žurnalistinės stilistikos žinias, o ne mokyklinius rašinėlius kelti į viešumą.
  O savivaldybės ponai ne be reikalo besmegenių temą šioms šventėms pasirinko…
  Liūdna ir graudu…

  Atsakyti
  1. sandra

   ups, brangioji Eleonora, manyčiau mažai skaitote respublikinę spaudą, nes ten aš tarp klaidų pasimetu. O informacija tikrai svarbi ir mes apie tai sužinome būtent kvitrinos portale. Sėkmės žurnalistui.

   Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti