Vis dar jauni vidumi ir pašėlę!

Vilija Čiapaitė

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras pakvietė į pagyvenusių žmonių kolektyvų liaudiškų šokių grupių XIV konkursą-festivalį „Revuona”.

Tačiau šį kartą festivalyje žiūrovai galėjo stebėti dvi šventes. Pirmoji, tai XIV konkursas festivalis „Revuona“, o antroji – brandaus amžiaus, tačiau siela jaunos pagyvenusių žmonių grupės „Vajaunas” 20-mečio paminėjimas.

Vis dar jauni!

Į festivalį-konkursą atvyko svečiai iš Panevėžio, tai liaudiškų šokių ansamblis „Linas“ (vad. Zita Rimkuvienė) ir pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Sidabra“ (vad. Kristina Nainienė) su instrumentine grupe (vad. Asta Venckienė), Vilniaus Vilkpėdės bendruomenės centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupė ,,Šimtažiedis“ (vad. Rūta Januškevičienė), Marijampolės KC pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Sidabra“ (vad. Virginija Sagulina). Be abejo, atvyko ir pernai išsivežusi laimėtąją verpstę Utenos mokytojų pagyvenusių liaudiškų šokių grupė „Levindra“ (vad. Audinga Kvaselytė) bei patys šeimininkai – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pagyvenusių žmonių grupė „Vajaunas” (vad. Ligita Gediminienė).

Nuo pat pirmojo šokio galima buvo grožėtis kolektyvų jaunatviška dvasia. Malonu akiai buvo ir tautinių rūbų grožis, kurie atitiko kiekvieno krašto dvasią ir folkloro elementus. Šokio ritme buvo jaučiama, jog kiekvienas dalyvis šoko taip, tarsi norėtų pasakyti, jog jų gyvenime šokis yra labai svarbi gyvenimo dalis.

Šokis keitė šokį. Labai šauniai atrodė rūbai, kurie it nematomais saitais sujungė šokį su istoriniu paveldu. Malonus ir gražus akiai renginys tarsi Advento šviesos vainikas sujungė esančius į visumą.

„Vajaunui” – 20

IMGP7648

Dvidešimt metų… Daugelis pasakys, jog tai brandumas, jaunatviškas šėlsmas, tačiau kalbant apie kolektyvo jubiliejų, gali įžvelgti savo laisvalaikį aukojančių šokiui žmonių grupę. Šokyje jie atranda dvasinį stabilumą, jaunatvišką judrumą ir draugystę, kuri sieja juos visus tuos metus. Gera matyti, kaip nuovargio raukšleles nuveja šokio ritmas. Žvelgiant į gera nuotaika užkrečiančius šokėjus, drąsiai gali pasakyti, jog šie žmonės yra dvasiškai stiprūs. Jų šypsenos, smagus patrepsėjimas, linksmas šūksnis – sujungia ir pakelia aplinkinius norui būti panašiais į juos. Juk ne veltui vajauniečiai – užkrečiamas pavyzdys jaunimui savo jaunatviškumu!

Vajauniečių pasveikinti atvyko Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis.

„Revuonos“ verpstė iškeliauja į Uteną

IMGP7785

Šventinis festivalis-konkursas baigėsi. Komisija, kaip ir dera, pasveikino nugalėtojus. O jais tapo Utenos mokytojų pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Levindra“ (vadovė - Audinga Kvaselytė).

Tai graži akimirka ir žinia, jog verpstė svečiuosis visus metus ten, kur mylima muzika ir šokis.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti