Vilnius Rogaining 2016 – komandinės orientavimosi sporto lenktynės grįžta į Vilniaus apylinkes

VR 1

Praėjusiais metais vykęs pirmasis Vilniaus Rogaining’as sulaukė didelio dalyvių dėmesio, todėl šiais metais renginys vėl organizuojamas Vilniaus apylinkėse. Rogainining’as – tai komandinės orientavimosi sporto lenktynės, kuriose per numatytą laiko limitą reikia surasti kuo daugiau kontrolinių punktų, išdėstytų gražiausiose ir įdomiausiose miško vietose. Šiais metais renginys vyks lapkričio 12 d., o varžybų centras įsikurs Tapelių ežero paplūdimyje.

Rogaining‘o lenktynės šiek tiek skiriasi nuo tradicinių orientavimosi ar multisporto trasų. Įdomiausia, jog punktus komandoms reikia rinkti ne nurodyta tvarka, o pasirinktinai. Todėl kiekviena komanda turi tikslą susiplanuoti savo unikalų ir optimalų trasos maršrutą, kuris leis jiems surinkti kuo daugiau kontrolinių punktų. Vilniaus Rogaining‘e komandas sudarys du asmenys ir jie bus skirstomi į vyrų, moterų ir mišrias grupes. Taip pat kiekviena komanda gali pasirinkti, kaip nori įveikti trasą: bėgte ar dviračiais. Bėgikai ir dviratininkai nors ir rinks tuos pačius kontrolinius punktus, jie klasifikuojami skirtingose grupėse.

Vilniaus Rogaining‘e šiais metais bus dvi distancijos: trijų ir šešių valandų laiko limitai. Tai reiškia, jog dalyviai, pasirinkę trijų valandų distanciją, turės per šį laiko limitą surinkti kuo daugiau kontrolinių punktų, o pavėlavę laiku sugrįžti į finišą – gaus baudos taškų. Kiekvienas kontrolinis punktas yra įvertintas taškais. Artimiau išdėstyti punktai verti 30 – 50 taškų, tolimiau 60 – 80 taškų, tolimiausi gali būti verti ir 90 taškų. Taip pat papildomų taškų dalyviai galės surinkti radę netolimus, bet sunkiau pasiekiamus taškus (pvz. medyje, apkase, pelkėje…) Dalyviai, gavę žemėlapius, turės informaciją apie punktų vertę, todėl labai svarbu turėti gerą strategiją ir tiksliai susiplanuoti norimą maršrutą. Dažnai geresni trasų planuotojai laimi prieš itin greitus bėgikus.

Vienas iš varžybų organizatorių Vilius Aleliūnas teigia: „Rogaining’o lenktynės skirtos visiems, kam smagu leisti laiką gamtoje. Kadangi trasos planuojamos savarankiškai, čia smagiai pasportuos ir profesionalai, kurie neseniai baigė varžybų sezoną, ir mėgėjai, kurie, užuot ėję pasivaikščioti prie namų, gali atrasti naujus miško kelius ir takelius. Varžybų laiko limitas reiškia, jog komandos privalo grįžti į finišą iki nustatytos valandos. Todėl visada galima grįžti anksčiau, tarkime po valandos ar dviejų. Norime vilniečiams parodyti gražiausias Vilniaus apylinkių miškų vietas, todėl kviečiame visus šeštadienį praleisti judant gamtoje”.

Komandinės orientavimosi sporto lenktynės „Vilnius Rogaining 2016“ vyks jau antrąjį kartą. Jose kviečiami dalyvauti visi, kurie nori patobulinti savo orientavimosi vietovėje įgūdžius bei pajudėti gryname ore. Didelis punktų skaičius neleis nuobodžiauti stipriems bėgikams ar dviratininkams, o kartu leis susiplanuoti įdomią trasą pradedantiesiems.

 

„Vilnius Rogaining 2016“ vyks lapkričio 12 d. Tapelių ežero paplūdimyje. Lenktynes organizuoja sporto klubas S-Sportas. Varžybose dalyvauja per 250 dalyvių iš Lietuvos bei kaimyninių šalių. Daugiau informacijos galima rasti www.s-sportas.lt

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti