Vieta Seime laisva. Kam bus patikėta atstovauti krašto žmonėms?

Nuo 2000 m. Prienų rajono ir Birštono savivaldybių rinkėjams Seime atstovavo Juozas Palionis. Krašto žmonės jam buvo įteikę pasitikėjimo mandatą tris kartus iš eilės. Tragiškai žuvus J. Palioniui, kuris ir kitų metų Seimo rinkimuose buvo įvardijamas favoritu, krašto žmonės turės rinktis iš kitų kandidatų.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, Prienų vienmandatėje rinkimų apygardoje dėl vietos Seime kovos „teistvarkis“ Vytautas Kamblevičius, kuris buvo pagrindiniu J. Palionio praeitos kadencijos rinkimuose į Seimą oponentu, socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas, darbietė Rima Zablackienė, liberalcentristas Algis Marcinkevičius, konservatorė Rita Keturakienė bei liberalsąjūdietė Marytė Gudonytė. Be jokių abejonių, kandidatų bus daugiau ir, be abejonės, juos artimiausiu laiku įvardins politinės jėgos. Kai kuriems kandidatams tai bus ne pirmas bandymas patekti į Seimą.

Dabartinės kadencijos rinkimuose į Seimą (2008 m.) V. Kamblevičius gavo 2416 balsų, R. Zablackienė – 846, o už J. Palionį rinkėjai atidavė 4556 balsus.

Jei apžvelgti šių metų rinkimų į savivaldybes rezultatus, daugiausiai balsų gavo socialdemokratas A. Vaicekauskas (1142). „Teistvarkis“ V. Kamblevičius gavo 994 rinkėjų pasitikėjimą, R. Keturakienė – 467 balsus, R. Zablackienei savo balsus atidavė 355 rajono gyventojai, A. Marcinkevičiumi pasitikėjo 354 rinkėjai, Maryte Gudonyte (Birštono savivaldybėje) – 184.

Kalbinti krašto žmonės prognozuoja, kad kitų metų rinkimuose į Seimą kovoti dėl vienintelio mandato daugiausiai šansų turi V. Kamblevičius ir socialdemokratų atstovas A. Vaicekauskas. V. Kamblevičius su savo komanda tikrai stengsis šį kartą nepraleisti galimybės laimėti rinkimus.

A.Vaicekausko galimybės laimėti rinkimus labai priklausys nuo bendrapartiečių pagalbos ir susitelkimo. Prienų skyriuje šiuo metu iki idilijos toloka, ir seimūno rinkimai taps rimtu išbandymu šiam skyriui. Didelis iššūkis laukia ir Birštono savivaldybės socialdemokratų, kurie šiais metais gavo didžiulį gyventojų pasitikėjimą. Ar sugebės jie, Vyto Kederio ir Nijolės Dirginčienės vedami, įtikinti savivaldybės žmones, kad reikia balsuoti būtent už socialdemokratų kandidatą?

Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime po rinkimų, o kol kas visi turime laiko pamąstyti ir nuspręsti, kuriam kandidatui patikėsime atstovauti kraštui Seime.

Taip pat skaitykite

5 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti