Viena iš mažesnių kainų tarp šalies šilumos tiekėjų – dėl kompleksinio požiūrio į paslaugą

bs

Jonas Kavaliauskas

Bendrovė „Birštono šiluma” ne vieną dešimtmetį sugeba išlaikyti vieną iš mažesnių kainų tarp šalies šilumos tiekėjų. Pasak bendrovės vadovo Gintaro Versecko, per pastaruosius penkerius metus šilumos gamyba ir suvartojimas išsilaiko panašaus lygio. Tokiam stabilumui įtakos turėjo ir dar turės du aspektai – vykstanti daugiabučių namų renovacija mažina šilumos energijos sunaudojimą, o naujų sanatorijų ir viešbučių atsidarymas – didina.

Tiesa, 2015 metais sunaudojamos šilumos energijos padidėjo nežymiai ir tam įtakos turėjo „Eglės” sanatorijos antrojo korpuso bei baseino komplekso atidarymas.

IMG_1502-672x372

Bendrovės vadovybė nuo pat pirmųjų žingsnių, kai šilumos ūkis buvo perimtas į savivaldybės įmonės rankas, sėkmingai vykdė investavimo politiką. Buvo įsigyti biokuro katilai. Pasak G. Versecko, 2014 metais buvo žengtas dar vienas  žingsnis link šilumos energijos kaštų gamybos mažinimo – buvo įrengtas kondensacinių dūmų ekonomaizeris.

Ši investicija leido su mažesniu biokuro kiekiu pagaminti tą patį šilumos  energijos kiekį.

2015 metų rezultatai tai patvirtino. Ekonomaizerio dėka pavyko su tuo pačiu kuro kiekiu pagaminti 12 % daugiau šilumos energijos.

Ne mažiau svarbus dalykas ir šilumos energijos perdavimo tinklų būklė. Bendrovė eksploatuoja apie 9,6 km tinklų. 2015 metais buvo užbaigtas dar vienas stambus tinklų rekonstrukcijos projektas, kurio metu buvo paklota 2,5 km naujų vamzdynų. Kartu buvo įrengta ir šilumos trasų slėgio kontrolės sistema, kuri padeda laiku reaguoti į sistemos sutrikimus ir avarijas. Į tinklų rekonstrukciją buvo investuota 445580,40 eurų. Pusė sumos buvo skirta iš ES struktūrinių fondų, kitą pusę investavo pati įmonė.

G. Versecko teigimu, šiuo metu Birštono savivaldybėje yra atnaujinti 6 km šilumos trasų. Rekonstruojant vamzdynus buvo demontuotos senos šilumos kameros ir įrengtos naujos, kurios leidžia operatyviau likviduoti avarijas ir užtikrinti šilumos tiekimą gyventojams bei organizacijoms.

Apibendrinant įvykdytus darbus, galima konstatuoti, jog šilumos trasų rekonstrukcija padėjo sumažinti nuostolius, o ekonomaizerio įrengimas padidino šilumos katilų efektyvumą ir sumažino aplinkos teršimą.

Bendrovės „Birštono šiluma” veikla įrodo, jog ir nediduko miesto šilumos ūkis gali būti efektyvus.

Ir šiais metais bendrovės kolektyvo laukia nemažai iššūkių. Rugsėjo mėnesį pradeda veiklą naujas SPA kompleksas, tęsiama daugiabučių namų renovacija.

Pasak G. Versecko, norint išlaikyti konkurencinę šilumos kainą, būtina pastoviai vykdyti šilumos ūkio modernizaciją.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. A

    Įdomu,kas paaiškins, kur ,,prapuolė“ ir kada ,,atsiras“ Prienų naujosios biokuro katilinės kondensacinis ekonomaizeris, tiek kalbų apie jį būta….