Vidas Blekaitis gavo traumą, Antanas Žiurauskas – trečias

IMGP8914Viktoras Arbačiauskas

Liepos 6 d. Birštono estradoje vyko tradicinės „Nemuno galiūno“ varžybos. Kartu vyko ir Lietuvos galiūnų varžybų III etapas. Dėl nugalėtojo vardo kovojo 11 atletų iš įvairių Lietuvos kampelių, tarp jų ir du mūsų krašto atstovai – Vidas Blekaitis ir Antanas Žiurauskas.
Varžybų nugalėtojas paaiškėjo po 7 rungčių (rąsto kėlimas, kardo laikymas, vilkiko tempimas, statinės, naščių ir lagaminų nešimas ir padangų vertimas, svorių užkėlimas).
Deja, bet jau pirmoje rungtyje varžybų favoritas Vidas Blekaitis keldamas 190 kg rąstą patyrė traumą, kuri neleido atletui atlikti dviejų rungčių ir birštoniškis liko tik šeštas.
Ir visgi, ant pjedestalo stovėjo Birštono klubo atstovas Antanas Žiurauskas (50 taškų).
Romo Matažinsko mokinys iki 2013 metų užsiiminėjo jėgos sportu ir, pasak jo paties,  tik paskutinius keletą metų pradėjo rimtai ruoštis galiūnų varžyboms.
Antanas parodė charakterį ir pelnė bronzos apdovanojimą.


Po V. Blekaičio pasitraukimo, kaip ir galima buvo tikėtis, varžybų nugalėtoju tapo galiūnų sporto veteranas marijampolietis Saulius Brusokas (69). Saulius šiemet laimėjo visus 3 čempionato etapus.
Antras liko Donaldas Andriulis iš Kaišiadorių (55,5).

Gamta buvo gailestinga stipruoliams. Smulkus lietutis tik pagąsdino, o praskriejęs vėjelis pasiuntė vėsos.
Gerą sportinę formą parodė 19-metis ukrainietis A. Novikov, kuris liko ketvirtas.

Pasivaržyti galėjo ir žiūrovai. Ištvermės netrūko daugeliui, bet kaip visada, yra geri ir yra geriausieji. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti „Stihl“ ir „Mineraliniai vandenys ir Ko“ prizais.

Stipriausias pasaulio galiūnas Žydrūnas Savickas jau keletą metų nedalyvauja Lietuvos čempionatuose, o tik stebi kolegų pasirodymus. Ž. Savickas pripažino, jog situacija su pamaina nėra gera. Kai pasitrauks veteranai, estafetę galės perimti broliai Lalai, o vėliau – tuštuma. Iš jaunimo neblogus rezultatus rodo tik Sauliaus Brusoko sūnus.
„Nemuno galiūno“ varžybos pirmą kartą buvo surengtos 2000 metais, o jų krikštatėvis Stanislovas Martinaitis iki šiol jose teisėjauja. Šiemet varžybos buvo surengtos 16 kartą. O pradžia, pasak S. Martinaičio, buvo sunkoka ir tik dėl rėmėjų ir organizatorių iniciatyvos varžybos buvo aukšto lygio.
Vėliau varžybų organizavimą perėmė federacija.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Anonimas

    Taip p. Savickai, situacija su pamaina nera gera ir nebus tol kol federacijoje nebus finansinio skaidrumo, kol nebus atsakyta i klausimus kur ir kiek „nuseda“ remeju pinigu, kol sportininkams bus metoma po 100 lt uz uzimama vieta(kas net nepadengia degalu sanaudu vykstant i varzybas), kol sportininkams bus kaisiojami lapai pasirasyti su neaiskiomis tukstantinemis sumomis „neva“ gautas kaip prizus is remeju, kol bus betvarke organizuojant varzybu rungtis, kol rungtys bus palankiai deliojamos pagal „tam tikrus amenis“ norint padaryti jiems piara, tol kol bus slepiami kvietimai i tarptautines varzybas, tol kol bus menkinami kitu galiunai.