•  

     

     

     

Verslo sueiga – daugiau klausimų nei atsakymų

Balandžio 24 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykusioje rajono verslininkų ir rajono valdžios sueigoje buvo aiškiai konstatuota, jog iki šiol verslo ir valdžios santykiai nebuvo glaudūs, o tiksliau – jų visiškai nebuvo.

Sueigos moderatorius mero patarėjas Raimundas Markūnas išsakė viltį, jog po šio susitikimo bus pradėtas dialogas, nes verslui reikia žinoti valdžios vizijas, o valdžiai – verslo planus. Pasak R. Markūno, savivaldybė tikisi iš verslo ir valdžios atstovų įsteigti tarybą, kuri turėtų patariamąjį balsą.

Mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė verslininkams pristatė savivaldybės verslo paramos programą, kuriai šiemet, kaip ir praeitais metais, skirta 5000 Lt. Pasak L. Jakinevičienės, rajono verslininkai nelabai aktyvūs, todėl fondui skirta tokia maža suma. Vėliau mero pavaduotoja teigė, jog savivaldybė neturi prievolės remti verslo programos.

Meras Vytas Bujanauskas išsakė mintį, jog smulkieji verslininkai turi vienytis ir tokiu būdu konkuruoti su prekybos centrais, bet į verslininkų klausimą apie smulkaus verslo plėtros skatinimą neatsakė.

Vieno verslo atstovo teigimu, rajono valdžiai visiškai neįdomu, kaip gyvena krašto verslininkai, kiti įsitikinę, jog verslas pirmiausiai pats turi nuspręsti, ar veikti kaip iki šiol, ar jungtis į asociaciją.

Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius nesutiko su teiginiais, jog savivaldybė neremia verslo. Anot jo, į melioracijos įrengimus investuota apie 300 000 Lt, prisidedama prie kelių infrastruktūros ir priežiūros. A. Marcinkevičius pripažino, kad būtina turėti ilgalaikę strategiją visuose santykiuose, taip pat ir su verslu.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis savo pasisakyme akcentavo, jog rajono savivaldybė pagal gyvenimo kokybės rodiklius  tarp 59 savivaldybių yra 46 vietoje ir priskiriama prasčiausiai aštuntajai grupei (pvz. Birštono savivaldybė – pirmai). Pasak V. Šileikio, tai pasekmė aplinkybių, kad verslininkai ir savivaldybė nebendrauja. Rūmų generalinis direktorius taip pat kvietė Prienų verslininkus prisijungti prie jų sukurtos sistemos.

Sueigoje dalyvavusi Prienų VVG atstovė paragino verslininkus aktyviai ruoštis dalyvauti 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimo etape, nes 80 proc. lėšų bus skirta verslo plėtrai.

Susitikimo metu buvo išsakyta nemažai siūlymų. Vis tik galima manyti, jog sueigos tikslas pasiektas, nes joje dalyvavę verslininkai yra pasiryžę jungtis ir problemas spręsti kartu.

Deja, į savivaldybės kvietimą dalyvauti šioje sueigoje atsiliepė nedidelė dalis verslininkų. Kodėl? Gal todėl, kad įprato dirbti ir problemas spręsti pasikliaudami tik savimi.

Linas Nemunaitis

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti