Verbų rišimo popietės Kašonių bibliotekoje

Artėjant Verbų sekmadieniui, balandžio 7 dienos popietę Kašonių kaimo bibliotekos bibliotekininkė Danutė Bajorienė kartu su socialinėmis darbuotojomis Bena Astroviene ir Gintare Stankevičiūte surengė edukacinį užsiėmimą.

Jiezno seniūnijos vaikai buvo mokomi rišti verbas. Pirmiausiai jie buvo supažindinti su verbų rišimo tradicijomis ne tik Jiezno krašte, bet ir Lietuvoje.

Įdomaus ir neįprasto renginio rezultatas – gražios, gyvos, išskirtinės, Jiezno kraštui būdingos verbos.

O balandžio 8 d. Kašonių kaimo bibliotekoje rinkosi Kašonių ir Dukurnonių bendruomenės nariai į verbos rišimo edukacinį užsiėmimą-popietę ,,Verbų sekmadienio belaukiant“, kurį organizavo bibliotekininkė Danutė Bajorienė.

Rišti verbas mokė kraštietė Laimutė Butkienė.

Išsiaiškinusios gamtinės medžiagos pasiruošimo ir verbos rišimo pradmenis, renginio dalyvės kibo į darbą. Tuoj pat jų rankose sušvito iš javų varpų, kadagio ir mirtos šakelių surištos, įvairiaspalviais sausučių žiedais išmargintos verbos. Smagu buvo matyti, kokį kūrybinį bendravimo džiaugsmą bendruomenei suteikė šis užsiėmimas. Reikia manyti, kad Verbų sekmadienį Jiezno bažnyčioje tarp žalių kadagio šakelių savo spalvomis į šventę įsipins ir tos verbelės, kurios buvo susirištos edukacinio užsiėmimo metu.

 

Kašonių bibliotekos informacija

Taip pat skaitykite