„Vėjo malūnėliai” – vaikų šokio šventė ir jų jaudulys

IMGP5922Vilija Čiapaitė

Kaip žinia, Tarptautinė šokio diena minima balandžio 29 dieną. UNESCO sprendimu, ji švenčiama nuo 1982 metų ir sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž. Ž. Noveris (1727-1810 m.) buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas”.

Šios dienos išvakarėse Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko vaikų šokių šventė „Vėjo malūnėliai”. Scena švytėjo spalvų spinduliais, kuriuose šokio ritme „maudėsi” vaikai.

Į šventę atvyko 10 kolektyvų, beje, vienas iš kaimyninio Alytaus rajono. Vaikai šoko įvairių stilių šokius, kurie nematomomis gijomis visus sujungė vienam tikslui – meilei šokiui.

Po renginio pakalbinta šios šventės iniciatorė Rasa Jurevičienė sakė, jog renginių vaikams ne itin daug. 2007 metais įvyko pirmasis tokio pobūdžio renginys, tačiau motinystės atostogų džiaugsmai tęstinumą nukėlė net iki 2015. Tačiau idėja sujungti vaikus vienam ir gražiam renginiui vis rutuliojosi.

Vaikai šokdavo miesto šventėse, Aitvarų šventės Paprienėje metu. Pagaliau žingsnelis po žingsnelio ir štai, mus pradžiugino antroji šventė „Vėjo malūnėliai”, kuri skatina vaikus ir jų vadovus pasistengti, pasidžiaugti šokio ritmu scenoje. Juk tai karta, kuri, be jokios abejonės, šoks ir vyresnio amžiaus kolektyvuose. Smagi šventė ir vaikų jaudulys – tai dovana visiems, kurie myli šokį, vaikų krykštavimą. Juk jiems reikia tokių švenčių, kuomet jie ruošiasi, mokosi ir šlifuoja šokio žingsnelius, nes žino, jog, kaip tikino šio renginio kuratorė ir iniciatorė R. Jurevičienė, kitais metais vėl sukvies viso rajono vaikų kolektyvus gražiam ir vaikišku žavesiu persismelkusiam šokiui bei šventei.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti