• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Veiveriuose, Mokytojų seminarijos kiemelyje, nuskambėjęs festivalis „Su vėjeliu“ sujaudino ir pradžiugino

IMGP3895

Vidmantas Venclovas

Birželio 2 d. Veiveriuose, mokytojų seminarijos kiemelyje praūžė Daivos Radzevičienės sumanytas festivalis „Su vėjeliu“, kuriame savo sugebėjimus parodė visų krašto muzikos ir meno mokyklų ir studijų grupės, duetai, solistai bei instrumentalistai. 

Nuoširdžiai pasakysiu, jog dvi valandos, praleistos festivalyje, tikrai neprailgo, o atvirkščiai sujaudino ir pradžiugino. Pirmiausiai į akį krito visų atlikėjų draugiškumas ir vieni kitų palaikymas. Antra, visos programos  buvo vertos dėmesio, o tai rodo, kad mokyklų ir studijų mokytojai dirba tinkama kryptimi. 

Smagu buvo matyti, kad nemažai dėmesio jaunieji atlikėjai ir jų mokytojai skiria sceniniam įvaizdžiui. Tokie pasirodymai pridėdavo neįtikėtino šarmo. Susirinkę žiūrovai, o, tiksliau, atlikėjų tėvai ir giminės bei vienas kitas užklydęs veiveriškis, pateko į harmonijos sūkurį ir net apsilankęs lietutis nesugadino saulėtų pasirodymų jėgos. 

Sutvarkytas Mokytojų seminarijos kiemelis lyg rūpestingas tėvas sustiprino sklindančių melodijų ir nuostabių jaunųjų atlikėjų balsų pojūtį. 

Ir aš susimąsčiau, kodėl šie meno mokyklų ir studijų auklėtinai savo pasirodymais nepapuošė Prienų miesto šventės? 

IMGP3820

Belieka festivalio organizatoriams palinkėti naujų kūrybinių iššūkių ir jų įgyvendinimo.   

Ir pabaigoje keletas įdomių Daivos Radzevičienės minčių apie festivalio atsiradimą ir ateities planus: 

Dainų festivalis „Su vėjeliu“ gimė 2016 m. Man visada trūko kažkokio veiksmo, įsiliejimo į Prienų miesto gyvenimą, o ypač vaikų veiklos. Visada norėjosi garsios muzikos ir spalvotų piešinių, kuriuose atsispindėtų vaikų svajonės ir troškimai. Vaikų gynimo dienos tuomet kažkaip niekas neorganizavo, taigi aš ir mano tuometinė puiki kolegė Kristina Žūklienė labai spontaniškai ir kartu organizuotai sumąstėme renginį, o pavadinimas gimė atsitiktinai… Lietuvoje vasara vėjuota, o birželio pirmoji yra vasaros pradžia, vėją pavadinau mažybiškai ir štai, Jums – „vėjelis“ Stengiuosi festivalio erdvę keisti. Žinoma, dar tik trečiasis „Vėjelis“ nuskambėjo. Pirmasis vyko Prienų kultūros ir laisvalaikio centro prieigose, antrasis – Revuonos parke.  Ir štai trečiasis – mūsų Prienų meno mokyklos Veiverių A. Kučingio filialo kiemelyje. Labai džiaugiuosi, jog festivalyje dalyvauja ne tik rajono, tačiau ir mūsų mylimi kaimynai, Birštono meno mokyklos vaikai. Ateityje, manau, kils dar daugiau idėjų ir sumanymų, kaip paįvairinti, suburti visų ugdymo įstaigų vaikus ne tik dainų, bet ir šokių maratonui „Su vėjeliu“, kuris vyktų visą dieną ir Prienuose tai taptų tradicija, turėtų savo klausytoją. Noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo prie festivalio organizavimo. Ir, žinoma, saviems kolegoms už rūpestį, organizuotumą ir geras emocijas“.

Taip pat skaitykite