•  

     

     

     

Veiverių istorija – ir Jūsų mobiliajame telefone

susidomėjimas


kvitrina.com

Vidmantas Venclovas

Veiverių krašto istorija labai turtinga ir įvairiapusė. Kiekvieną kartą atvykęs į vieną ar kitą renginį Veiveriuose sužinai ką nors naujo apie krašto žmones, jų darbus, išgirsti istoriją apie meilės jėgą, kovas už nepriklausomybę arba apie žengimą koja kojon su dabartiniu moderniu pasauliu. Dažnai atvykęs į kokį miestelį ir išvydus nemažai įdomių objektų, norėdamas sužinoti apie juos lieki nieko nepešęs. Bet tik ne Veiveriuose. 

Prie miestelių objektų yra iškabintos lentelės su QR ženklais. Mobiliuoju telefonu galima nuskaityti ženklą ir ekrane perskaityti informaciją apie objektą. Tikslas pasiektas.

Bendruomeniu_konkurso_DALYVIO_baneriukas_300x250

Veiverių seniūnijos bendruomenės centro pirmininkė Daiva Venclovienė, pasakodama apie QR ženklų atsiradimą, patikino, jog tam akstinas buvo noras, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie miestelio istoriją. Buvo nutarta kartu su Veiverių seniūnijos biblioteka dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Bandymas pavyko. Pastangos perkelti visas Veiverių krašto įsimintinas vietas į elektroninę erdvę įvertintas finansiniu prizu ir pirmieji QR ženklai jau pritvirtinti prie objektų.
Anot D. Venclovienės, sukurta erdvė turistams, mokiniams, bendruomenės nariams rasti konkrečią, prieinamą informaciją, kuri  leidžia detaliau susipažinti su Veiverių krašto istorija. 

Bendruomenės pirmininkė patikino, jog sustoti nesiruošiama – bus tobulinami  aprašymai, plėsis informacijos tinklas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti