Valstybės atkūrimo diena paminėta kūrybingai ir prasmingai

Gelbėkit vaikus

Kašonių bendruomenės jaunimas ir vyresnieji, pasipuošę Lietuvos trispalvės spalvomis, paminėti Vasario 16-osios šventę susirinko į Kašonių biblioteką, kur pasitikrino savo žinias apie Lietuvą protmūšio žaidime „Šalis ta – Lietuva vadinasi.

Šis renginys jau antrus metus džiugina mūsų bendruomenę, sukviesdamas kartu pabūti ir jaunus, ir vyresnius. Renginį vedė suvienijusios jėgas bibliotekininkė Danutė ir bendruomenės narė mokytoja Romutė. Romutė kvietė visus būti pilietiškus, kartu ieškoti ir surasti teisingus atsakymus į klausimus, kurie buvo tik apie Lietuvą.
Visi dalyviai prieš oficialią protmūšio „Šalis ta – Lietuva vadinasi” pradžią sugiedojo Lietuvos Tautinę giesmę, taip išreikšdami savo pagarbą Valstybės atkūrimo dienai.

Pirmiausia dalyviai susiskirstė į tris komandas, pasivadinusias skambiais ,,Žalgirio“, ,,Kašonių“ ir ,,Dvaro“ vardais. Žaidimas buvo sudarytas iš penkių turų po 10 klausimų, tarp ku­rių bu­vo ir ga­na su­ktų bei ga­lin­čių su­klai­din­ti už­duo­čių. Ren­gi­ny­je ne­trū­ko emo­ci­jų, pa­lai­ky­mo šūks­nių, ta­čiau ne­re­tai te­ko ge­ro­kai pa­suk­ti gal­vas, no­rint pa­teik­ti tei­sin­gą at­sa­ky­mą.

Visos komandos parodė labai geras žinias apie Lietuvą. Kaip bebūtų keista, visi klupo ketvirtajame ture, kur klausimai buvo apie Kašonis (informacija iš kunigo, kraštiečio Prano Bieliausko knygos ,,Iš Slabados kaimo – į Vilniaus katedrą“). Nugalėtoja tapo daugiausiai taškų surinkusi ,,Žalgirio“ komanda. ,,Kašonys“ atsiliko tik vienu tašku. Visų laukė saldūs prizai, kuriuos įsteigė bibliotekininkė Danutė ir mokytoja Romutė.

Po protmūšio, vaišindamiesi kava ir arbata, visi dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo kito renginio planus. Protmūšio dalyviai susidomėjo kunigo Pr. Bieliausko knyga ,,Iš Slabados kaimo – į Vilniaus katedrą“, kurios, deja, biblioteka neturi. Bendruomenės pirmininkas Dalius ir mokytoja Romutė sutiko paskolinti kašoniškiams paskaityti šią garsiojo kraštiečio knygą.

Su Gimtadieniu, Lietuva!

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti