•  

     

     

     

Valdantieji ir spaudos konferencijoje bandė pagrįsti savo sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos

Po neeilinio Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdžio valdančiosios koalicijos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurioje pabandė pagrįsti savo sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Savo pozicijas išsakė mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupės vadovas administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Palionis, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, socialdemokratų lyderis Alvydas Vaicekauskas, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Egidijus Visockas, bendruomenių atstovai ir kiti. Tačiau šios spaudos konferencijos metu buvo išsakyta tik tai, kas jau buvo girdėta Tarybos posėdyje.
Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė konstatavo, jog sprendimas buvo priimtas labai sunkiai, nes esą nelabai tinkamai savo darbą atliko darbo grupė. Pasak L. Jakinevičienės, nors sprendimas priimtas, kelias dialogui atviras ir pokalbiai bus tęsiami su kiekviena mokykla atskirai. Mero pavaduotojos teigimu, tokie sprendimai buvo būtini, nes savivaldybė negali išlaikyti tiek pastatų. Darbo grupės vadovas Kęstutis Palionis teigė, kad savivaldybė negali sau leisti finansuoti 2077 tuščias vietas. Įdomiausia tai, jog valdantieji Švietimo, kultūros ir sporto komiteto lūpomis įvardina ir pagrindinę tokios tinklo pertvarkos priežastį: pastatai, o ne mokiniai bei mokytojai. Pasak E. Visocko, priimtas sprendimas padės efektyviau naudoti savivaldybės biudžeto lėšas. Tačiau, deja, jis negalėjo atsakyti, kiek lėšų reikės investuoti į „Ąžuolo“ pagrindinę ir kitas mokyklas, kad būtų įgyvendinta numatyta tinklo pertvarka. Valdančiųjų neglumina tas faktas, jog nėra ekonominio ir finansinio tinklo pertvarkos pagrįstumo, o priimtas sprendimas daugiau politinis nei ekonominis. Deja, nei administracijos direktorius, nei Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, nei kiti spaudos konferencijos dalyviai nesugebėjo įvardinti sumą, už kurią būtų atliktas vidinis remontas „Ąžuolo“ pagrindinėje mokykloje.
Spaudos konferencijos metu savo nuogąstavimus priimtu sprendimu išsakė ir mokyklų bendruomenių atstovai. Socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas teigė, jog yra susierzinęs tokiu sprendimu. Esą pokyčiai galėjo būti kitokie. Jei dėl Jaunimo ir specialios mokyklų buvo pasiektas susitarimas, tai dėl „Nemuno“ pradinės turėjo būti priimtas kitas sprendimas – ne naikinti mokyklą, o ją palaikyti. Pasak socialdemokrato, skuboti politiniai sprendimai dėl mokyklų jau davė daug neigiamų rezultatų (Išlaužo ir Pakuonio mokyklų reorganizavimas į pagrindines), o ir dabartiniai drastiški sprendimai ekonominės naudos neduos.
„Teistvarkis“ Vytautas Kamblevičius priekaištavo A. Vaicekauskui, jog pastarasis nesilaiko koalicijos susitarimų, bei teigė, jog darbo grupė klaidino politikus. Tarybos narys vėl dėl visų bėdų švietime apkaltino Švietimo skyriaus darbuotojus bei jo vedėją.
Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, paprašyta įvertinti Švietimo skyriaus darbą, aiškaus atsakymo nepateikė, nes gerai žino, kad finansus švietimo sistemoje tvarko ne Švietimo skyrius, o administracija.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti