• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Vaikų dienos užimtumo stovykla Kašonių bibliotekoje

Kašonių bibliotekoje dvi savaites vyko vaikų dienos užimtumo stovykla. Jos metu vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre, Jiezno bibliotekoje, Kaišiadorių rajono Darsūniškio ir Kalvių bendruomenėse, Kašonių bibliotekoje ir jos kiemelyje, pas anglų kalbos mokytoją Janiną. Taip pat vyko ekskursijos po Darsūniškį, Kalvius, Jiezną, žygiai pėsčiomis po Jiezno seniūniją, popietės, akcijos, įvairūs sportiniai ir didaktiniai žaidimai. Didelį įspūdį vaikams paliko ekskursijos po Darsūniškį ir Jiezną.

stovykla kasonyse (3)1                                stovykla kasonyse (4)

Kaišiadorių rajono Darsūniškio miestelyje mus sutiko Darsūniškio bendruomenės pirmininkė Rasa. Ji mielai pravedė įdomią ekskursiją po Darsūniškio įžymybes: Darsūniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, Darsūniškio piliakalnį, Darsūniškio mineralinį šaltinį ir Darsūniškio akmenį, senąsias Darsūniškio kapines ir 700 m. ąžuolą.

Kaimas unikalus 3 vartais–koplytėlėmis: Šv. Agotos šiaurėje (pakeliui į Kruonį), Šv. Jurgio rytuose (pakeliui į Užgirėlį), Šv. Kazimiero – pietuose.

Bažnyčioje klebonas papasakojo apie bažnyčią, pagrojo labai gražias melodijas, padovanojo po paveikslėlį.

Pakeliui namo, prie Vilūnų gyvenvietės, aplankėme archeologus. Jie supažindino su savo darbu,  parodė čia rastus akmens amžiaus radinius, atkastą gyvenvietę ir didelę kapavietę.

stovykla kasonyse (5)

Jiezne aplankėme Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre atidarytą Lietuvos nacionalinio muziejaus parengtą paroda „Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada. Lietuvių kostiumas senosiose nuotraukose“. Direktorė Dalia įdomiai supažindino su spalvomis bei įvairove kerinčiais visų Lietuvos etnografinių regionų tautiniais kostiumais.

Jiezno bibliotekoje mus sutiko bibliotekininkės Vilma ir Sigutė, kurios supažindino su biblioteka, stebėjome pasaką apie meškiuką Rudnosiuką.

stovykla kasonyse (2)                      stovykla kasonyse (8)

Prie partizanų paminklo padėjome gėlių ir uždegėme žvakutes prie čia palaidotų kraštiečių Vytauto Kandroto ir Vinco Žuromsko paminklų.

stovykla kasonyse (10)1

Jiezno gaisrinėje ugniagesys Albinas supažindino su savo darbu, pravedė ekskursiją po gaisrinę.

stovykla kasonyse (9)

Apžiūrėjome gražiai sutvarkytas miesto erdves, išsimaudėme Jiezno ežere. Kibinais vaišino mūsų nuolatinė rėmėja Ramutė.

IMG_20200805_121630

Edukacinius užsiėmimus vedė Darsūniškio bendruomenės pirmininkė Rasa, Kalvių bibliotekininkė Irena, Kruonio gimnazijos dailės mokytoja Genutė, Jiezno gimnazijos anglų k. mokytoja Janina, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia, Jiezno bibliotekos darbuotojos Vilma ir Sigutė, Kruonio gimnazijos tikybos mokytoja Rita.

IMG_20200803_123138 IMG_20200804_0955301stovykla kasonyse (1)stovykla kasonyse (11)1

Stovyklą rėmė kaimo bendruomenė „Kašonys“, UAB „Kašonių verslas“, Ramutė Dumalakienė, Janina Bartusevičienė, Edita Kabašinskienė.

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti