•  

     

     

     

     

V. Mykolaičio-Putino tėviškėje nuskambėjo „Poezijos pavasario“ dalyvių eilės

IMGP0037

Vidmantas Venclovas

V. Mykolaičio-Putino sodyba-muziejus Pilotiškių kaime pastaraisiais metais lyg ir buvo pamiršta. Keletas renginių per metus ir pavieniai lankytojai. Tiesa, kai kurie priimti sprendimai dėl šio Prienų krašto muziejaus padalinio teikia vilčių, kad situacija pasikeis ir čia bus organizuotas ne vienas literatūrinis bei kitoks renginys.

Šiemet birželio 8 d. Pilotiškėse bus surengta šventė, skirta rašytojo 125-osios gimimo metinėms paminėti, kurios metu bus įteikta V.Mykolaičio-Putino literatūrinė premija.

O štai gegužės 26 d. sodybos-muziejaus kieme vyko „Poezijos pavasario“ dalyvių susitikimas su vietine bendruomene.

IMGP0064

Poetas Rimvydas Stankevičius, kuris 2009 metais pelnė „Poezijos pavasario“ laureato vardą, rašytojo tėviškėje atidarydamas šių metų skaitymus prisipažino, jog pirmą kartą atvyko į Pilotiškes, bet yra įsitikinęs, jog V. Mykolaičio-Putino parašytas romanas „Altorių šešėly“ išlieka pačiu geriausiu kūriniu, kuris kada nors buvo parašytas Lietuvoje.

Savo eiles skaitė ir dar vienas „Poezijos pavasario“ laureatas Antanas A. Jonynas, taip pat Tomas Petrulis, Dainius Dirgėla bei Ali Calderon.

IMGP0112

Visa aplinka V. Mykolaičio-Putino tėviškėje, kurią puoselėja rašytojo giminaičiai, lyg ir sukurta kurti. Šimtamečiai ąžuolai, sodyba, svirnas, ‒ viskas čia mena rašytojo jaunystės laikus. Sodybos lankytojus pasitinka šalia tvoros pasodintas putinas, o viso kiemo ir namo panoramą labai gera stebėti nuo neseniai čia pastatytų dviejų suolų, kuriuos sodybai-muziejui padovanojo mažoji bendrija „Remgeta“ iš Jiezno.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti