V. Aleknavičienės vadovavimo stiliui – dar vienas teismo smūgis

NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius ir Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė

NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius ir buvusi Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė

Jonas Kavaliauskas

Gegužės 27 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi pripažino neteisėtais NŽT Prienų-Birštono skyriaus veiksmus byloje dėl 2015.06.22 d. Prienų-Birštono skyriaus vedėjos Vilmos Aleknavičienės įsakymo leisti kitam asmeniui laikinai naudotis privataus sklypo dalimi  Skuigės kaime (N. Ūtos seniūnija). Teismas nutarė, jog dėl NŽT Prienų-Birštono skyriaus neteisėto sprendimo valstybė turės padengti sklypo savininkui 2616 eurų turtinę ir neturtinę žalą. 

Minimas sklypas Skuigės kaime  iš valstybės buvo išpirktas dar 2006 metais ir jame buvo veisiamas miškas. Bet 2015.06.22 d. NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėja pasirašė įsakymą leisti laikinai naudotis  privataus sklypo dalimi. Tai paaiškėjo 2016 m. vasario 13 d., kai sklypo savininkas aptiko savo sklype nukirstus medžius. 2016.03.18 d. NŽT Prienų-Birštono skyrius pripažino, kad neteisingai parengė leidžiamos laikinai naudoti valstybinės žemės schemą, atsiprašė už sukeltus nepatogumus ir padarytus nuostolius, sutiko atlyginti padarytą žalą. Sklypo savininkas 2017.05.02 d. kreipėsi į skyrių dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, o skyriaus vedėjai buvo skirta nuobauda – pastaba. 

Bet vėlesni veiksmai parodė, jog NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėja laikėsi nuomonės, kad neteisėti skyriaus veiksmai nesukėlė jokios žalos. O dėl iškirsto miško kaltas asmuo, kuriam buvo leista laikinai naudotis privataus sklypo dalimi. 

Sklypo savininkas dėl žalos atlyginimo buvo priverstas su skundu kreiptis į teismą. 2017.10.31 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą. Buvo palaikyta NŽT Prienų-Birštono skyriaus pozicija, jog neteisėtas skyriaus įsakymas nesukėlė turtinės ir neturtinės žalos.

2019.10.23 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, „jog pirmos instancijos teismo sprendimas nėra teisėtas bei pagrįstas, kadangi nebuvo atsakyta į pagrindinį pareiškėjo reikalavimą dėl žalos priteisimo iš atsakovo“ ir grąžino bylą nagrinėti pirmosios instancijos teismui iš naujo.

2020.03.16 d. sprendimu Vilniaus apygardos administracinis teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą, paneigė NŽT Prienų-Birštono skyriaus prielaidą, jog neteisėtas veiksmas nesukėlė savininkui turtinės ir neturtinės žalos ir priteisė 2863 eurus pareiškėjo naudai.

NŽT Prienų-Birštono skyrius apskundė šį Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą Lietuvos vyriausiajam administracinis teismui, bet teisėjų kolegija paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą dėl žalos atlyginimo, tik šiek tiek sumažino sumą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti