•  

     

     

     

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus nariai teigiamai įvertino valdybos darbą ir pašalino iš sąjungos penkis ūkininkus už nario mokesčio nemokėjimą

IMG_1719

Jonas Kavaliauskas


Birželio 5 d. Rasos sodyboje į ataskaitinį susirinkimą susirinkę Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus ūkininkai aptarė 2019 metų veiklą, kurią pristatė skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius. Ilgametis skyriaus vadovas sakė, jog pagrindinė praeitų metų veikla buvo orientuota į bendravimą su kitų rajonų ūkininkais, kurie sukūrė kooperatyvus ir sėkmingai veikia. Krašto ūkininkai lankėsi ne tik pas Lietuvos kolegas, bet ir buvo nuvykę į kaimynines šalis. 

IMG_1717

Visgi, M. Butkevičius pripažino, jog krašto ūkininkai dar sunkiai perpranta kooperatinio judėjimo svarbą ir naudą. Taip pat buvo pažymėta, jog buvo tęsiami darbai, parodantys, kad ūkininkai ne tik moka gerai dirbti, bet ir kartu leisti laisvalaikį. 

Skyriaus pirmininkas pabrėžė sėkmingą partnerystę su Alytaus profesinio rengimo centru bei „Metų ūkio“ šventės organizavimą.  

Nemažai laiko buvo skirta dalyvavimui ŽŪM kvietime dėl trumposios maisto tiekimo grandinės. Tiesa, M. Butkevičius išsakė nusivylimą, jog krašto ūkininkai dar prastai tvarko dokumentaciją. Anot jo, negali būti tokių atvejų, kai ūkininko ūkio balansas neigiamas, o jis važinėja naujausiu „Mersedesu“. Dėl tokių ir kitų atvejų reikėjo keisti paraiškos dalyvius, bet paraišką paduoti pavyko laiku ir dabar beliko sulaukti verdikto. Pasak skyriaus pirmininko, logistikos centras bus Prienuose ir jau parinkta vieta veiklai, bet ji bus vykdoma ne tik mūsų krašte, bet ir kaimyninėse savivaldybėse. Jungtinės veiklos grupės paraiškos teikėju tapo Skriaudžių ūkininkas Eimantas Kazakevičius. Pareiškėjų ir partnerių jungtinės grupės administracijos vadove tapo UAB „Miglūnas“ vadovė Asta Gluoksnienė.

Susirinkime dalyvavęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas sakė, jog ūkininkų noras kooperuotis tikrai sulauks savivaldybės pritarimo ir pagalbos. Savivaldybės vadovas pastebėjo, jog ūkių statistika rajone „šlubuoja“. A. Vaicekauskas įsitikinęs, jog kaime galima gyventi ir padoriai užsidirbti.

Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pažadėjo, jog administracijos specialistai glaudžiai bendradarbiaus su jungtine grupe dėl ūkininkų produkcijos realizavimo. Ji paragino ūkininkus savo kokybiškus gaminius pakuoti į patrauklias pakuotes, kad jie reprezentuotų kraštą. 

2020 metų pradžia nebuvo tinkama aktyviai skyriaus veiklai, bet per likusį metų laikotarpį bus daug laiko skirta trumpajai maisto grandinės veiklai ir toliau puoselėti kooperacijos idėją. 

Ir dar.  Susirinkimo nariai pašalino iš sąjungos penkis ūkininkus už nario mokesčio nemokėjimą.

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti