Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

„Tramtatulio” konkurse – pavasario pranašai

IMGP7747„Tramtatulis” – tai konkursas, kuriame dalyvauja vaikai ir moksleiviškas jaunimas nuo 2-3 iki 18 metų.

Beje, konkurse dalyvauja vaikai, besidomintys tautosakos, muzikinio folkloro palikimu, gebantys išmokti autentiškas dainas, pasakojimus ar groti autentiškus instrumentinius kūrinius ir norintys savąja patirtimi pasidalinti su kitais gabiais vaikais.

Tokiu būdu siekiama skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Svarbu, kad „Tramtatulio” dalyviai gali atskleisti tarmes ir patarmes, dainų tekstus.

Prienų kultūros centro mažojoje salėje vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis” rajoninio rato turas, kuriame dalyvavo 29 atlikėjai.

Tai – dainininkai, muzikantai, pasakotojai iš viso Prienų rajono. Kaip sakė renginio vedėja Dalė Zgurskienė, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis” skirtas Etnografinių regionų metams, ir tai I –asis, rajoninis ratas. Malonu, kad konkurse dalyvavo ir penkiamečiai. Tai ypač svarbu, nes būtent nuo mažens skiepijama meilė lietuvių liaudies ištakoms ilgainiui tampa labai svarbi užaugusiajam.

Be abejo, konkurse dalyvavo ir komisija, tai LLKC  folkloro poskyrio konsultantė, mokytoja ekspertė, konkurso „Tramtatulis” sumanytoja, komisijos   pirmininkė Giedrė Ramunė Pečiulienė, Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai  Ligita Gedminienė.

Smagu buvo stebėti pasirodymus. Įpusėjus konkursą keletui žodžių pakalbintas folkloro ansamblio „Raskila” vadovas Algirdas Seniūnas patikino, jog yra dalyvių, kurie derėtų jų kolektyve. Tai didelis įvertinimas, nes šis kolektyvas netrukus džiaugsis „Aukso paukštės“ apdovanojimu.

Taigi, pagaliau iš didelio būrio kolektyvų buvo atrinkti geriausiai pasirodę, tai Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pasakotojas šešiametis Dovydas Jurevičius (vad. Rasa Jurevičienė), Jiezno muzikos mokyklos dainininkės Skaistė Ardavičiūtė, Erika Švenčionytė ir Aurelija Šimkutė (mok. Laimutė Benokraitienė), tos pačios gimnazijos pasakotojas Gytis Dubovikas (mok. Nijolė Kuliešienė), Skriaudžių pagrindinės mokyklos lumzdelininkė Gintarė Kazakevičiūtė (mok. Dalia Venckienė), Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos dainininkė Gabija Sodaitytė (mok. Alma Liutkienė), Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro dainininkas Nojus Valenta (vad. Ingrida Valentienė), Prienų meno mokyklos muzikantas Dovydas Bukevičius (mok. Algirdas Seniūnas), Prienų ,,Žiburio‘‘ gimnazijos dainininkai Kamilė Bandonytė, Dominykas Baronas ir Vytautas Mitkevičius (mok. Roma Ruočkienė).

Visų dalyvių nesuminėsi, tačiau noriu pasakyti, jog buvo tikro jaudulio, kuris mažiesiems kai kur kaišiojo koją.

Beje, konkurso metu nei vienas nebuvo pamirštas. Jau po pasirodymo mažieji laižė saldainius ant pagaliukų ir nekantraudami laukė pabaigos.

Kaip žinia, kai kam tai buvo pirmieji pasirodymai ir ne visiems lemta patekti į kitą konkurso ratą, tačiau reikia tikėtis, kad muzika, pasakojimai ir dainos, kuriuos vaikai išmoko, juos lydės gyvenimo keliuose, o ir ką žinai, gal jie nukaks į žinomus folkloro kolektyvus ir džiugins mus tikra lietuviška daina.

O laimėtojai netrukus vėl stos ant scenos, nes vyks jau rimta kova „Tramtatulio” konkuso baigiamajame ture.

 

Jolanta Kadugytė 

Taip pat skaitykite